В Україні з кінця січня ввели нові правила оплати води. Так, тепер водоканали формують платіжки з урахуванням показника будинкового лічильника. За обсяг води, який "загубився" в будинку, доведеться платити самим мешканцям.

Про це заявив директор центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко. За його словами, водоканали просто хочуть отримати гроші, пише Обозреватель.

"Уявіть собі, що в будинку 100 квартир: в одній живе бабуся, у якої немає лічильника, в другій квартирі – умовно кажучи, хостел, у якого немає лічильника, а у 98 квартир є лічильники. І виходить тоді, що бабуся буде оплачувати половину усієї води, яку витрачає цей хостел", – зазначив Сергієнко.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом


Водоканалам, наголосив він, байдуже – вони хочуть просто отримати гроші за всю воду, яку відпустили.

"Цей закон зовсім не спонукає водоканали до ефективного використання води та утримання внутрішньобудинкових мереж у належному стані. Зрозуміло, що це несправедливо. Не може житель тієї квартири, в якій немає лічильника, платити за всі втрати води у будинку", – підсумував експерт.

Нагадаємо, що в Україні ухвалили закон "Про житлово-комунальні послуги", який набуває чинності в травні 2019-го. Спочатку передбачалося, що вже з 1 січня українці житимуть за новими правилами. Однак влітку 2018-го Верховна Рада це рішення переглянула. Офіційна причина – в документі за відсутність лічильників пропонують штрафувати постачальників.