Українські депутати повинні вирішити питання з прийняттям закону №2260 про зміну порядку встановлення лічильників і розібратися з незаконними дорахуваннями населенню за споживання газу.

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева в ході години запитань до уряду.

Міністр переконаний, що проблема з донарахуваннями в платіжках з'явилася після прийняття цього закону. Відзначається, що даний документ надав постачальникам газу простір для маніпуляцій.

"У цьому залі був прийнятий законопроект №2260, який дозволив регіональним газовим кампаніям перенести дату встановлення лічильників з 1 січня 2018 року на 1 січня 2021 року. Таким чином, списали їм можливості і дали маніпулювати цифрами ще на три роки", – зазначив Рева.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
Чиновник закликав парламент швидше усунути цю проблему. Так, багатьом абонентам, у яких не встановлені газові лічильники, нараховують пеню і штрафи через незаконне донарахування.

Варто зазначити, що великий внесок в адміністративну інфляцію зробить подальше зростання тарифів на газ для населення згідно з меморандумом МВФ. Чергове підвищення тарифів на газ для населення очікується в другому кварталі 2019 року. За прогнозом регулятора, в цілому адміністративно регульовані ціни в 2019 році зростуть на 13,6%