Атаки безпілотників по портах у Балтійському морі становлять загрозу для ключового російського маршруту, яким вона експортує нафту. Мовиться, що це може свідчити про відкриття «нового фронту» у війні Росії проти України.

Як відомо, у ніч проти 21 січня безпілотники атакували морський торговельний порт у Ленінградській області. Мовиться про вугільний термінал «Новатек».

Одне із видань зазначило, що поруч з ураженим підприємством у Ленінградській області у безпосередній близькості розташовані кілька найважливіших російських нафтоперевалок.

«Регулярні атаки або важчі безпілотники можуть створити перебої у роботі балтійських портів і призвести до скорочення обсягів експорту», – сказав виданню колишній топменеджер «Газпром Нафти» Сергій Вакуленко.

Американське ЗМІ зазначило, що у разі такого розвитку подій у Росії буде надзвичайно мало життєздатних альтернатив. За інформацією цього видання, з двох основних балтійських терміналів в Усть-Лузі та Приморську, якими керує державна компанія «Транснєфть», Росія експортує близько 1,5 мільйона барелів нафти сорту Urals на день. Відомо, що це понад 40% загального морського експорту сирої нафти в Росії.

Крім того, з Усть-Луги експортуються окремі партії нафти Казахстану. Старший аналітик нафтових ринків консалтингової компанії Rystad Energy A/S Віктор Курилов запевнив, що зупинка експорту з Балтії стала б серйозним шоком.

За його словами, такі значні потоки неможливо буде переспрямувати в інші порти. Вакуленко ж розповів, що у Баренцевому морі є експортні термінали, але вони доступні тільки залізницею та мають обмежену пропускну здатність.

«Маршрут до Китаю та тихоокеанських портів заповнений, тому жоден барель туди не може бути пере спрямований», – сказав він.

Зокрема, варто враховувати той факт, що Новоросійськ розташований до України набагато ближче. У зв’язку з цим існує підвищена загроза того, що така «власність» росіян може бути уражена не лише з повітря, але і з моря.

Варто підкреслити, що російські військові об’єкти в окупованому Криму — це також законні цілі для ЗСУ та площина для розгортання нового поля бою.

За словами українських військових, вони намагаються максимально знизити військовий потенціал російських окупантів, тому й надалі атакуватимуть військову інфраструктуру Росії, розташовану в окупованому Криму.

За останні 10 років армія РФ перетворила півострів на військову базу з величезною кількістю різних видів озброєнь.

“Для України важливо продовжувати чинити тиск на російські сили, особливо в Криму, за допомогою повітряних кампаній, атак морських безпілотників і таємних операцій. Наші підрозділи неодноразово входили до Криму [2023 року], щоб порушити російську логістику”, — сказав начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

Крім того, раніше заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Сполучені Штати Америки підтримують нанесення Україною ударів по російських військових об’єктах в анексованому Криму.

Росія звела на півострові масу військових споруд, це законні цілі для ЗСУ, як і повернення півострова під контроль України.

“Наша стратегічна мета, як я вже сказав, — досягти кордонів 1991 року. Наші військові цілі завжди перебувають у рамках плану, узгодженого з партнерами. Так, ми повернули собі 50% нашої території. Ми звільняємо північно-західну частину Чорного моря, російський флот виходить із тимчасово окупованого Криму і ми повертаємо собі територію за планом 2024 року”, — наголосив міністр оборони України Рустем Умеров.