Генерал армії України, ексголова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж зауважив, що поширення повідомлень про смерть Путіна — внутрішньо політична комбінація РФ для перевірки лояльності путінського оточення та національних еліт.

«У першу чергу це внутрішньо політична комбінація. Вони періодично запускають таку інформацію щодо перевірки лояльності оточення Путіна, регіональних еліт, також чекають реакції закордонних партнерів. На цьому фоні якраз задіяна вся модель спецслужб, яка починає контролювати силовиків, політиків, олігархів, регіональних та національних лідерів, щоб з’ясувати, які моделі можуть діяти та хто опонент. У цю ситуацію підключається агентура, техніка, все прослуховується, після чого робляться висновки», — пояснив ексголова Служби зовнішньої розвідки України.

Як він наголосив, особлива увага прикута саме до військових генералів у відставці. Також він додав про те, що наразі відомо про загибель деяких з них. Нещодавно була новина про загибель російського генерала з дружиною через невідомі причини.

Крім того, увага загострена і на генералах, які пішли з фронту, частина з них написали рапорти, що незгідні з позицією, тому відсторонені, а їхня діяльність перевіряється, чи не піднімуть вони якийсь путч. А перевірочним детонатором може бути якраз новина, що Путіна вже немає.

«Також відстежуються реакції у самого близького оточення, які угруповання з’являться. Пам’ятаємо, як було після смерті Сталіна — то Берія, то Хрущов, то інші. Можливо, і такий варіант розглядається. Відповідно, ще є увага до контактів з-за кордону, хто буде цікавитися, яким чином і тому подібне. А можливо хтось ще проявиться у плані нових ініціатив або політичних, або оперативних щодо РФ у період того, якщо вже Путіна немає», — резюмував Микола Маломуж.

На його думку, на кого ставку будуть робити на Заході. Тобто це багатопланова модель, яку президент Росій Володимир Путін постійно пропрацьовує зі своїм оточенням. Ми не повинні розслаблятися, сприймаємо це як комбінацію РФ. Путін поки на місці, на жаль. А ми повинні працювати у першу чергу на полі бою.