Біля Лиману Донецької області росіяни мають великі проблеми, до того ж, найближчими днями може з’явитися офіційна інформація про деокупацію.

Про це в ефірі одного з телеканалів сказав головний редактор видання Defense Express Олег Катков.

“Дійсно, якщо ми подивимось карту бойових дій, то там видно характерний успішний наступ північніше Лиману з його охопленням. Якщо разом з тим подивитися на карту окупантських воєнкорів, то там ситуація буде ще гірше – йдеться про те, що угруповання окупантів у Лимані перебуває як мінімум в оперативному оточенні. Дійсно, скоріше за все, найближчими днями Генштаб повідомить про успішну операцію з деокупації Лиману”, – вважає він.

Тут варто сказати, що наразі на фронті така ситуація, що все йде до того, що ЗСУ оточать підрозділи окупантів.

Адже на сьогодні немає об’єктивних причин, чому російські військові залишаються поблизу Лимана, а ворожі сили можуть перебувати у такій безвиході, що навіть не матимуть змоги відступати з позицій.

Про це в одному з інтерв’ю розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Експерт зазначив, що у “лиманського угруповання” російських військ мало шансів на те, щоб вийти з оточення, яке готують для них ЗСУ.

Я схиляюсь до думки, що російським військам дали наказ стояти до останнього. На тлі нищівної поразки на Харківщині, там стоять залишки 20-ї армії, які намагаються втриматися по лінії Лиману. Невідомо, де їхня межа героїзму і для чого його проявляти на чужій землі, але можливості якісь у них є,
– пояснив оглядач.

До того ж, за його словами, цілком можливо, що російські військові у цьому районі або просто бояться, що сядуть у росії до в’язниці, якщо відійдуть або здадуться в український полон, або ж остерігаються “загороджувальних загонів” з кадирівцями тощо.

“Вони можуть бути у такій безвиході, що й відступити не зможуть, якщо у них є бажання. Українські сили роблять свою роботу, і все менше у ворога варіантів для відступу, тому що там створюється оточення. Варіантів, куди можна було б тікати – не так багато. Є лише одна дорога, по якій це можна зробити”, – додав Мусієнко

На думку експерта, вже зараз не виключено, що цей шлях може перебувати під вогневим контролем ЗСУ, які зривають логістику й забезпечення росіян.

“Це угруповування військ може бути приреченим, залишитись без боєприпасів і далі, якщо не здаватися, то що їм ще у цій ситуації робити? Тому я не бачу якихось оптимістичних сценаріїв для російських військ, які там залишилися. Росія намагатиметься кидати мобілізованих, щоб десь ситуацію виправити, але я не думаю, що це їм якимсь чином допоможе”, – резюмував Мусієнко.

Додамо, що раніше військовий експерт Роман Світан також повідомляв, що Лиман “аж проситься” в оточення. Адже з півдня він затиснутий водною перешкодою, там протікає Сіверський Донець, а праворуч річки – потужне угруповання ЗСУ.

Війська ворога, які там зараз є – потенційні полонені, або потенційні 200-ті, – переконаний Світан.

Тож за його словами, це місто дуже легко взяти в оточення, що зараз і роблять наші захисники.

“З півдня Лиман затиснутий водною перешкодою, там протікає Сіверський Донець, а праворуч річки – наше потужне угруповання”, – додає військовий експерт.

Роман Світан також підкреслив, що питання оточення Лиману з півночі вже вирішують наші бронегрупи, мають у цьому певні успіхи. “Атакувати напролом це місто ніхто не буде, хоча подекуди вже є сутички у місті”, – каже він.

“Тому, на мою думку, найближчим часом Лиман або візьмуть в оточення, або росіяни самі звідти втечуть”, – підсумував Роман Світан.