Мобілізованих російських окупантів без навчань кидають на фронт в Україні. Деякі з них віддають перевагу здатися в полон українським захисникам, ніж загинути в чужій країні. Так ЗСУ на Харківщині полонили росіянина з Улан-Уде, якого після мобілізації одразу перекинули до України.

Полонений розуміє, що він міг стати гарматним м’ясом без військових навичок.

Я був мобілізований 18 вересня 2022 року в місті Улан-Уде, республіки Бурятія.  Був призваний у військову частину 34214 у 1-й мотострілецький батальйон 1-ї роти. Прибув до України 22 вересня 2022 року. Прошу вибачення в українського народу, – сказав мобілізований.

Він звернувся до росіян з настановою, не йти в Україну, бо вони ризикують бути вбитими.

Зауважуємо, що Україна поважає міжнародне право, тому російські військовослужбовці мають можливість добровільно здатися в полон.  Також створено чат-бот “Хочу жить бот”, де приймаються звернення від військовослужбовців.

Зазначимо, що навіть якщо в Росії мобілізують 300 тисяч осіб, кинути їх усіх на фронт як гарматне м’яса не вийде. При цьому брак особового складу – це лише одна з проблем. Є ще відсутність навчання і необхідної екіпіровки, про це розповів директор ЦРУ Вільям Бернс.

Навіть якщо він [Путін] зможе мобілізувати 300 000 солдатів, це не означає, що він зможе кинути людей як гарматне м’ясо на фронт, багато з яких не будуть добре навчені, багато з яких не матимуть потрібного спорядження, необхідної їм матеріально-технічної підтримки. Його армія має безліч проблем, і чоловіча сила – це лише одна з них, – заявив Бернс.