Члени НАТО мають намір запропонувати Україні оновлений формат відносин, щоб продемонструвати політичну підтримку її заявки на членство. Проте будь-яка конкретна дорожня карта для вступу все ще залишається більш віддаленою перспективою. 

Про це повідомляє видання Euracitiv. 

Зазначається, що заявка України на вступ до НАТО поки що залишилася без відповіді, але, ймовірно, буде основною темою Вільнюського саміту Альянсу в липні. Тим часом набуває підтримки ідея підвищити статус України в НАТО. 

Наразі сторони зустрічаються в рамках Комісії Україна – НАТО, яка керує діяльністю співпраці та є форумом для консультацій між членами Альянсу та Україною з питань безпеки, що становлять спільний інтерес. 

При цьому країни НАТО прагнуть підвищити статус України у своїх відносинах шляхом створення Ради Україна – НАТО, що стане першим кроком у зміцненні політичного партнерства між Альянсом і Києвом. 

Відповідно до плану, Україна буде “повноправним” членом за столом Ради Україна – НАТО, а не лише запрошена для обговорень, як передбачає Комісія Україна – НАТО. 

Тоді Україна могла б скликати зустрічі, коли забажає, їй було б легше надавати пряму інформацію про ситуацію на полі бою. Це також відкриє двері для широкого кола нових сфер співпраці, яких раніше не існувало, повідомляє видання з посиланням на джерела. 

Такий формат співпраці може включати більший обмін розвідданими, а також консультацій, спільних навчань, інвестиції в оборонну промисловість та роботу над взаємосумісністю між збройними силами України та державами-членами НАТО, що дасть Києву можливість узгодити комюніке та стандарти Альянсу. 

Так само деякі країни-члени НАТО зазначили, що РФ має спільну Раду НАТО – Росія, хоча зустрічі більше не відбуваються, а їхній партнер Україна – ні. 

Створення Ради Україна – НАТО сприяло б формуванню України як майбутнього члена Альянсу.