Можливість об’єднання Росії та Білорусі не лише часто тепер обговорюється, а й справді є реальною. Очільник Кремля має для цього кілька причин –емоційну, політичну та військову.
Путін позиціонує себе як "збирача руських земель", заявив воєнний експерт Олег Жданов.
Так, емоційною мотивацією російського лідера Жданов називає внутрішнє споживання та підвищення рейтингу серед виборців.
Друга – політична: ребрендинг держав із перетворенням в єдину союзну державу дасть можливість підняти питання про скасування санкцій, оскільки вони вводилися проти Росії,– пояснив експерт.
Натомість військова складова полягає в тому, що Росія таким чином збільшить протяжність кордонів з НАТО і отримує плацдарм для прямої загрози Північноатлантичного альянсу.
Зазначимо, розмови про об'єднання Білорусі і Росії стають все гучнішими, хоча Олександр Лукашенко називає їх дурними і притягнутими за вуха".
Нещодавно голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін оголосив про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавств Росії та Білорусі.
Там заявляють, що цей крок є необхідною умовою для активізації економічного співробітництва в межах Союзної держави. Зі свого боку, президент Росії Володимир Путін схвалив військову доктрину Союзної держави, до якої входять РФ і Білорусь.
Крім того, Білорусь та Росія подумають про спільну відповідь на можливу появу у Європі або Україні ядерних ракет США середньої і меншої дальності.
"Я боюся того, що американці скористаються моментом – зірвали цей договір, і розмістять ракети в Європі. Ось тут вже мало не здасться і нам. Тому нам треба буде разом з Росією думати про відповідні заходи", – сказав президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Лукашенко додав, що гірше буде, якщо ракети США з’являться на території України. Він виступив категорично проти цього.
"Нам не потрібні ці розбірки великих держав, від яких, виходячи з історії, ми завжди потерпали. Тому нам не потрібна ця бійка, особливо зараз навколо договору про ракети середньої і меншої дальності, – заявив білоруський лідер.
На його думку НАТО може піти на розміщення подібних ракет у Європі.