Поки пропагандисти, які обслуговують Кремль, радіють окупації більшої частини Авдіївки, у низці російських каналів несеться «зрада» з приводу величезних втрат. Адже, втрати російської армії в боях за Авдіївку настільки колосальні, що про це вже відкрито говорять самі росіяни. При тому, це стало повним факапом для РФ, адже якісно захоплення цієї території ніяк не вплинуло на спроможність окупантів прорватися до адмінкордонів. Україна виграла тисячі житті, в той час як Росія тільки приймає похоронки.
Зокрема, підняв цю тему, російський воєнкор і ультрапатріот Максим Калашников. Відповідний пост він опублікував на своєму каналі.
«Авдіївка в людях обійшлася нам набагато дорожче, ніж Бахмут… І навіть заключний етап штурму теж коштував набагато дорожче… Там навіть цілих каменів не залишилося, кожен метр — це тіла, кров і вогонь… І не звихнутися після цього — теж подвиг… Це за межею», — ідеться в пості.
Автор зазначає, що величезні втрати спричинені, зокрема, відсутністю нормального постачання російської армії. Окупантам доводилося йти в бій у залізних касках і на іржавих «буханках», що завжди закінчується плачевно.
Загалом, канал розкритикував улюблену тактику ЗС РФ просуватися в Україні за допомогою «м’ясних штурмів».
«Ще в жодній війні в історії не вигризали так кожен сантиметр величезних територій, не заливали так кров’ю кожен крок… Коли настає плюсова температура, тут усюди пахне мерцівкою та гаром… Чи вистачить у нас чи супротивника людей, щоб платити таку ціну за кожен метр руїн, які отримуємо у підсумку? Я не знаю», — пише російський воєнкор.
Зазначимо, що великий наступ російської армії на Авдіївку тривав 4 місяці. Інститут вивчення війни оцінює втрати армії РФ убитими в цій операції щонайменше в 13 000 осіб. Однак, імовірно, цифра значно більша.
Як і з Бахмутом, захоплення Авдіївки жодним чином не поліпшило тактичне становище ЗС РФ на фронті. Єдина мета цієї кривавої операції — це піар і підняття рейтингів диктатора Володимира Путіна перед «виборами».
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
Додамо, цієї ночі Збройні сили України вийшли з Авдіївки Донецької області, про що раніше заявив головнокомандувач української армії Олександр Сирський. Тепер війська мають відвести щонайменше на 15-20 кілометрів на захід. Найімовірніше, там уже було збудовано фортифікації, куди й передислокуються бригади, які перебували в Авдіївці.
Про це сказав військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
“Очевидно, що відхід з Авдіївки готувався заздалегідь. Щоб підготувати відхід військ, потрібен час, оскільки технічно й організаційно це навіть складніше завдання, ніж, наприклад, наступ. Складніше, насправді, виводити війська без втрат. Тому ця операція готувалася заздалегідь”, — сказав Гетьман.
Третя штурмова бригада ЗСУ, яка зайшла нещодавно в Авдіївку, за словами аналітика, була спрямована саме для того, щоб забезпечити відхід українських захисників із мінімальними втратами.
“Мені, наприклад, точно було зрозуміло, що вони заходять не для того, щоб відбити наступ ворога, адже для цього треба було заводити набагато більше сил. Хоча навіщо — немає сенсу заходити в напівоточене місто і додаткові сили наражати на небезпеку. Було зрозуміло, що третя штурмова заходить, щоби забезпечити відхід тих бригад, які залишилися в місті, аби вони відійшли з мінімальними втратами. По суті, так і сталося”, — пояснив Гетьман.
На його думку, зручніші позиції для ЗСУ — на найближчих панівних висотах, а це приблизно за 15-20 км на захід від Авдіївки.
“Думаю, що українські війська мають бути відведені щонайменше на 15-20 км на захід. Якщо Авдіївка — панівна висота, то зрозуміло, що навколо неї прямо поруч — не панівні висоти, а низини. Займати оборону в низині, природно, ніхто не буде. А наступні висоти — за 15-20 кілометрів. Найімовірніше, там уже були побудовані фортифікації, куди і будуть відведені ті бригади, які перебували в Авдіївці. Це теж запланована операція”, — зазначив спікер.
Він уточнив, що війська мають відходити, враховуючи географічні особливості місцевості.
“Ми повинні займати позиції, дивлячись на карту географічну, а не, скажімо, політичну. Займати позиції необхідно там, де природа нам допомагає найзручніше і найвигідніше тримати оборону і проводити наступальні дії”, — доповнив Гетьман.
Жодних серйозних стратегічних переваг захоплення Авдіївки росіянам не дасть, вважає військовий експерт. Це ж підтверджують і аналітики Інституту вивчення війни (ISW), доповнив він.