Сили оборони України досягли успіхів у районі Бахмута, де розбили частину сил окупантів країни-агресора Росії. Проте загарбники чинили жорсткий опір. Контрнаступ ЗСУ набирає обертів, але реалізації планів може стати на заваді підрив військами РФ Каховської ГЕС.

Як повідомляє CNN, українські війська змогли досягти успіхів на Бахмутському напрямку та розбили частину окупантів у ході своєї першої спроби прорвати лінії оборони росіян на східному фронті

Журналісти CNN пишуть, що окупанти РФ, озброєні протитанковими ракетами, мінометами та гранатометами, чинили «жорсткий опір». Ворог вкопався в лінії оборони, які в ряді районів позначені мінними полями з глибиною в кілька шарів.

Співрозмовники журналістів у США стверджують, що втрати не вплинуть на плани української армії провести масштабніший наступ.

Також у статті CNN розповіли про «операції України», які проводилися 2 тижні. Українці перевіряли позиції окупантів на вразливість.

При цьому, як вважають на Заході, посилення бойових дій стало сигналом того, що контрнаступ ЗСУ, схоже, набирає оборони. Однак підрив військ РФ Каховської ГЕС може ускладнити плани українських військ.

Міністерство оборони України також повідомило, що в районі Бахмута ЗСУ перейшли до наступальних дій.

В суботу – неділю українські оборонці перейшли до наступальних дій, зараз вздовж всієї лінії фронту тривають формувальні операції з артилерійською підготовкою, розвідка боєм.

У Вугледарі, Авдіївці, Бахмуті, Сватовому є позитивна динаміка руху наших сил та засобів. Також активно почала працювати авіація, ППО на відрізках просування.

Якщо Маляр говорить, що в нас є успіхи та просування, отже уже, як мінімум, кілька днів це йде,
– додав Світан.

Імовірно, зараз триває операція ЗСУ з намірами відрізати окупаційну армію в Бахмуті від постачання, далі вийти на панівні висоти в напрямку Горлівки.

З півночі в напрямку Сіверська може готуватися операція щодо повернення Соледару.

“Я гадаю, після кількох успішних атак, росіяни ухвалять з військової точки зору правильне рішення відійти на Попасну. Рік ішли в одну сторону, і пів дня йтимуть в іншу”, – припустив Світан.

А ось аналітики Інституту вивчення війни визначили, що українські офіційні особи повідомили, що ЗСУ перейшли від оборонних до наступальних дій на Бахмутському напрямку і просунулися від 200 м до майже 2 км на флангах міста. Сили оборони України з 4 червня досягли тактичних успіхів у ході обмежених локальних контратак у західній частині Донецької області поблизу адмінкордону із Запорізькою областю.

Військові ЗСУ додатково провели атаку в західній частині Запорізької області в ніч з 7 на 8 червня, при цьому експерти зазначають, що, ймовірно, вони не досягли успіхів у рамках цієї атаки на момент публікації звіту.

Українські військові в ніч проти 8 червня провели обмежену, але “все ж таки значну атаку” в західній частині Запорізької області. Російські окупанти, мабуть, захищалися від цієї атаки “доктринально обґрунтованим чином” і, як повідомляється, станом на 8 червня повернули свої вихідні позиції, йдеться у матеріалі.

На думку експертів, контрнаступ ЗСУ, швидше за все, складатиметься з багатьох операцій різного масштабу, включаючи більш локальні атаки, які спостерігалися в цьому секторі 8 червня, і менші зусилля не відображають максимальних можливостей української чисельності чи ефективності.

Повідомляється, що Україна сформувала 12 спеціалізованих контрнаступальних бригад, 9 з яких оснащені західним спорядженням, а 3 – існуючим обладнанням, і до цих підрозділів майже напевно приєднаються досвідчені підрозділи ЗСУ, які вже перебувають у бойовій готовності.

“Україна, мабуть, задіяла лише частину великого резерву сил, доступних для контрнаступальних операцій, і спостерігачам слід уникати підрахунку українських бригад, які, як повідомляється, використовували або, як повідомляється, пошкоджені західні комплекти, як ефект, що залишився, ефективної бойової могутності українських сил”, – зазначається у звіті.