У Києві правоохоронці проводять обшуки у корпорації «Київавтодор», в КП «Київавтошляхміст» та у 10 районних КП ШЕУ міста. Про це повідомляє столична прокуратура.

Документи, які стосуються закупівель, здійснених за рахунок коштів столичного бюджету, слідчі вилучають у ході обшуків.

“Слідчі дії відбуваються в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом привласнення та розтрати коштів бюджету міста Києва за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 ККУ”.

Також працівниками правоохоронних органів вилучаються документи, які стосуються відомостей про витрати комунальних підприємств. Зокрема, поліція вилучає відомості щодо придбання та встановлення обмежувальних антипаркувальних стовпчиків, які не відповідають технічним характеристикам та були закуплені в один період часу з різницею у вартості у понад 700 грн за одиницю, попри ідентичність цих виробів.

                              

Поліція вилучає відомості про завищення КП обсягів витрат матеріальних цінностей, списання палива на транспортні засоби, які фактично не використовувались, використання комунального автотранспорту в особистих цілях та надання його в користування третім особам з метою отримання неправомірної вигоди а також незаконне працевлаштування та здійснення виплат заробітної плати працівникам, які фактично не працювали.

Зазначимо, від літа 2021 року правоохоронці часто навідуються з обшуками до комунальних підприємств Києва. Мер Києва Віталій Кличко заявляв, що якщо на комунальних підприємствах працюють недобросовісні посадовці, то їх потрібно виявляти та карати згідно із законом.