важке озброєння ато

У спостерігачів з'явилися підстави для обережного оптимізму щодо виконання мінських угод.

Україна почала відводити важке озброєння від лінії бойових зіткнень. Це здійснюється на виконання мінських угод лідерів України, Росії, ФРН і Франції, йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Військові такий наказ сприйняли з дуже обережною надією на мир. Першими мають посунутися протитанкові "Рапіри" зі 100-міліметровим калібром. Тільки-но спостерігачі підтвердять їх вихід на безпечну дистанцію у 25 кілометрів, слідом за ними на вказану в мінських домовленостях відстань почне відхід і інша важка зброя – танки, самоходки, ракетні системи залпового вогню та великокаліберна ствольна артилерія. У генштабі кажуть, що бойовики впродовж останніх двох днів справді стріляють рідше, але цілковитої тиші з їхнього боку все ще немає. 

"Обстріли поки що є, але створюються відповідні умови для того, щоб можна було розпочати ці дії. Ідеться саме про важку техніку калібром 100 і більше міліметрів. Але війська, які мають стрілецьке озброєння, залишаються на тих самих позиціях", – пояснив речник АТО Андрій Лисенко.

У випадку спроб наступу ворогів, плани відведення важкого озброєння одразу скоригують, запевняє генштаб. Тому просять спостерігачів контролювати, аби бойовики дотрималися мінських зобов'язань і також відвели свої гармати від лінії зіткнення. У місії ОБСЄ нарікають, що з цим є певні складнощі, оскільки спостерігачі досі не мають на руках затверджених маршрутів та нових дислокацій важкого озброєння після відводу.

 "Ми повинні знати, яке важке озброєння є у двох сторін, де воно розташоване, ми також повинні знати маршрути, які будуть використовувати для відведення озброєння, і ми повинні знати, де вони будуть розміщені після відведення. Не всі сторони надали нам такі дані, і повинні це швидко зробити. Без цієї інформації наша місія не може ефективно перевіряти відвід важкого озброєння", – пояснив речник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл Боцюрків. 

Але попри ці труднощі, вже надвечір спостерігачі ОБСЄ роблять обнадійливі заяви – поступовий відхід важкої артилерії від лінії зіткнення вони помітили і з боку української армії, і з боку бойовиків.


Джерело: Корупція.інфо