Відомо, що мільйони людей покинули Україну після здобуття незалежності, так само мільйони виїхали за останні 130 років. Це величезний інтелектуальний потенціал. Тож наша мета – знову поєднати 65 мільйонів українців. Один із ключових аспектів – дозволити та запросити цих українців повернутися, отримати громадянство та зміцнити економіку України, – сказав він.
Загалом під час виступу Ґрод зосередився на двох ключових аспектах, що сприятимуть інвестиціям в Україну: грошові перекази українців за кордоном в економіку країни та інтеграція української діаспори у розвиток України як успішної економіки, євроатлантичної країни, – через множинне громадянство.
Ми бачимо багато прикладів дуже успішних країн Центральної та Східної Європи, Ізраїлю, G7, які фактично пропагують множинне громадянство, вітають повернення своїх діаспор та участь в уряді, бізнесі, науці, мистецтві, в галузі охорони здоров’я; роблять усе, щоб дійсно допомогти розбудувати свої країни, – зазначив президент СКУ.
Зауважується, що на форумі Ukraine Invest “MAKE in UA” дискусія зосередилася на питаннях залучення інвестицій у виробничий сектор України та бізнес-дипломатії – неформальній комунікації між державою, бізнесом та експертами з метою просування інвестиційного іміджу України.
Модератором круглого столу виступила Алекса Чопівська, заступниця голови наглядової ради, UkraineInvest. До участі в заході були запрошені близько 30 спікерів, серед яких: Прем’єр-міністр України, представники влади, міжнародних організацій, ділової та інвестиційної спільноти України й світу.