Зеленський залишив нардепа від “Слуги народу” Стефанчука своїм представником у парламенті. Водночас в партії досі планують висунути його на посаду першого віце-спікера.

Обраний народним депутатом від партії «Слуга народу» Руслан Стефанчук може одночасно обіймати посади представника президента у Верховній Раді і першого віце-спікера парламенту.
Про це заявив глава партії Дмитро Разумков, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Наскільки я пам’ятаю, потрібно подивитися більш детально, але одне іншому не суперечить: він може бути і першим віце-спікером, і представником президента у Верховній Раді», — сказав Разумков, відповідаючи на питання журналістів.

«Але давайте почекаємо, і за голову Верховної Ради, і за першого заступника голови Верховної Ради буде голосувати зал парламенту», — додав він.

Водночас, Разумков підкреслив, що партія запропонувала посаду віце-спікера Ради «іншим політичним силам, які не входять до більшості».

Які обов’язки має представник президента в парламенті:
-бере участь у засіданнях депутатів, фракцій, комітетів та в інших заходах Верховної Ради;
вносить пропозиції глави держави щодо внесених ним законопроектів та інших документів, інформує про їхній розгляд;
-слідкує за ухваленням інших законів. Аналізує відносини Верховної Ради та Президента. У разі потреби – вносить свої пропозиції;
-виконує інші доручення президента.
Руслан Стефанчук обіймав цю посаду ще у Верховній Раді попереднього скликання, коли Зеленський тільки отримав повноваження президента. Водночас у “Слузі народу” він є одним з головних кандидатів на посаду віце-спікера.

Також Разумков заявляв, що місце другого віцеспікера віддадуть опозиції.

Нагадаємо, що перше засідання IX скликання Верховної Ради відбудеться 29 серпня.

Додамо, що у партії «Слуга народу» визначилась з кандидатурами на посаду голови Верховної Ради та його першого заступника.