ЗСУ повернули під контроль України Андріївку та Кліщіївку на Донеччині. Зайнявши панівні висоти в районі цих населених пунктів, українська армія матиме можливість спостерігати і за діями противника, і планувати свої подальші дії. 

Про це розповів військовий експерт Владислав Селезньов. 

“З одного боку, це дуже вагома новина про звільнення Андріївки і Кліщіївки, але ми повинні розуміти, що ці населені пункти залишились тільки в нашій пам’яті і лише як географічні назви на картах”, — каже експерт.

“Жодної вцілілої будівлі на території цих населених пунктів немає. Росіяни системно і методично зрівнювали буквально з землею будинки місцевих, перетворюючи в руїни колись квітучі населені пункти”, — додав він в ефірі телеканалу FREEDOM

“В перспективі, звільнення цих населених пунктів, безумовно, є плацдармом для подальшого просування української армії на схід і надалі в ході просування до дороги, яка з’єднує тимчасово окупований Бахмут з Горлівкою. За допомогою цієї автомобільної магістралі росіяни забезпечують логістику того самого гарнізону путінської армії, щоб діяти на території міста-фортеці Бахмута”, — зазначив Владислав Селезньов.

“Безумовно, зараз важко спрогнозувати, як швидко українська армія зможе просунутися вперед. Але є ключовий фактор, який вселяє надію — в районі Кліщіївки і Андріївки знаходяться панівні висоти в цьому районі. Відповідно, зайнявши їх, українська армія матиме можливість спостерігати і за діями противника, і планувати свої подальші дії”, — зауважив експерт.

“Те, що війна на цих населених пунктах не завершиться, а й далі українська армія буде просуватися з метою деокупації наших територій, це очевидно”, — резюмував він. 

Як розповів військовий оглядач Давид Шарп, Українським Збройним силам після звільнення Андріївки на Донеччині доведеться зробити ще багато кроків, перш ніж спробувати взяти сусідній Бахмут в оперативне оточення.

«Андріївка — це важлива точка, але лише точка на цьому (Бахмутському, — Ред.) напрямку. До того, як звільнити цей населений пункт, українці насправді зробили ще важливіші кроки — це заняття панівних висот у районі Андріївки та Кліщіївки. Наскільки я розумію, ситуація в Кліщіївці для російської армії вкрай плачевна», — зауважив він це в ефірі Апостроф TV.

Тому для ЗСУ — це насамперед важливий крок серед багатьох інших, які ще доведеться зробити для того, щоб оточити Бахмут. Очевидно, це завдання, як і раніше, стоїть, і до нього доводиться рухатися дуже повільно і з великими втратами, проте просування триває.

«У будь-якому наступі дуже важливими є тривалість і системність, і тут ми бачимо, в першу чергу, на південному фланзі, ми цю системність і поступове просування бачимо. Вклинення в оборону росіян зазвичай призводить до того, що створюється і загроза флангу сусідніх позицій, а отже часто полегшується можливість звільнення наступного населеного чи опорного пункту», — пояснив експерт.

За його словами, на цьому напрямку найважливішим є контроль за дорогами і, за великим рахунком, за нього триває боротьба. Просування та взяття під вогневий, а потім і фізичний контроль доріг, що ведуть до Бахмута, призведе до оперативного оточення і поставить всю російську оборону в районі міста під серйозну загрозу.

«Можу припустити, що вони спробують уперто утримувати позиції, які ще займають, і, ймовірно, спробують контратакувати. Російська доктрина передбачає, крім, власне, оборони, навіть коли є відхід з основних позицій, спробу введення в бій резервів і контратак. Тому я припускаю, що якщо у них ці резерви хоч якось знайдуться, вони спробують контратакувати і в районі Андріївки, і в районі Кліщіївки», — припускає він.

Водночас Курдюмівка стане наступним пунктом, де є теж серйозні висоти, які мають велике значення для тієї місцевості та потенційного контролю над дорогами.

«І це пункт, за який триватимуть жорстокі бої – підозрюю, він є пріоритетним для українського командування в цьому районі», — наголосив Давид Шарп.