Міністр енергетики України Герман Галущенко задекларував будинок, 3 квартири та 2 автомобілі. У 2020 році Галущенко отримав 1,79 мільйона гривень зарплати в “Енергоатомі”, 3,14 мільйона гривень гонорару в Міжнародному арбітражному суді при Міжнародній торговій палаті та 222,7 тисячі гривень зарплати, отриманої в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Новий глава Міненерго Герман Галущенко задекларував будинок, 3 квартири та 2 автомобілі. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з оприлюдненою інформацією, у 2020 році Галущенко отримав 1,79 млн гривень зарплати в “Енергоатомі”, 3,14 млн гривень гонорару в Міжнародному арбітражному суді при Міжнародній торговій палаті та 222,7 тис. гривень зарплати, отриманої в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Також Галущенко задекларував житловий будинок площею 319,7 кв. м за 835,54 тис. гривень, 3 квартири площею 45,5 кв. м, 64,3 кв. м і 63,5 кв. м, а також земельні ділянки площею 2 112 кв. м, 1 885 кв. м і 927 кв. м.
Крім того, у нього є автомобіль Mercedes GLS-350 2017 року випуску, а у його дружини Ольги Богданової – Land Rover за 2,2 млн гривень. Також Галущенко зберігає 152 тис. доларів готівкою, а його дружина – 180 тис. доларів готівкою. На рахунку в Ощадбанку у Галущенко є 842,2 тис. гривень і 112,6 тис. доларів – в Приватбанку.
Нагадаємо, Верховна Рада призначила ексвіцепрезидента Енергоатому Германа Галущенка міністром енергетики. Його кандидатуру підтримали 305 депутатів.
Фракція Слуга народу дала 227 голосів «за», Батьківщина — 17, За майбутнє – 14, Опозиційна платформа — За життя — 20, група Довіра — 19, позафракційні – 8.
Під час виступу в парламенті Галущенко прокоментував той факт, що Енергоатом у 2020 році отримав 4,8 млрд грн збитків. Він зазначив, що компанія «другий квартал поспіль є прибутковою».
«Всі історії стосовно моїх зв’язків з олігархатом, а зокрема з [нардепом Андрієм] Деркачем, є абсолютним фейком, який розповсюджується на інформаційну дискредитацію компанії перш за все. Тому давайте припиняти всі ці істерії. Якщо є питання і є бажання довести, то, будь ласка, є маса можливостей показати наказ Деркача про моє призначення в Енергоатом. Знайдіть його. Показати рішення суду, де я вписаний як представник, адвокат Деркача. Знайдіть його», — сказав Галущенко.
Він також зазначив, що українська енергетика «перебуває в дуже скрутній ситуації».
«Величезні борги, диспропорції на ринку електроенергії, незавершеність інтеграції енергосистем з ЄС, висока енергоємкість українських промислових підприємств, коливання цін на газ взимку, тіньовий ринок паливно-мастильних матеріалів, багаторічні проблеми вугільної галузі. Зовнішні загрози в енергетиці теж вимагають надзвичайних зусиль дипломатії», — заявив Галущенко.