Окупанти чинять тиск на Луганському напрямку. Основні бойові дії у цій зоні відбуваються, переважно, у районі Серебрянського лісництва.
Фронтова лінія в поточних умовах є величезною ділянкою, і у російських збройних сил виникають труднощі у підтримці оборони вздовж усієї довжини фронту.
За словами військового експерта Олега Жданова, на південному напрямі дій Збройних сил України спостерігаються значні успіхи, включаючи інформацію про прорив першої лінії оборони та подальше просування вглиб території.
«Очевидно, вони готові «пожертвувати» Лиманським напрямом. Основні бойові дії в цій зоні відбуваються, головним чином, в районі Серебрянського лісництва, але інтенсивність битв там трохи знизилася. У той час, як на Куп’янському напрямку, в районі Сватового, противник залишив свої сили. Це стає останнім місцем, де він може спробувати чинити тиск, щоб примусити нас перекидати туди наші резерви» — ділиться експерт.
Він також нагадав, що останні доступні дані показують, що на напрямі Сватово — Кремінна знаходиться приблизно 100 тисяч збройних сил, а на Бахмутському напрямку — близько 80 тисяч.
Експерт зазначив, що говорити про поступове наближення ЗСУ до встановлення контролю над «сухопутним коридором» поки що зарано. Це буде можливе лише після того, як українські війська наблизяться до Мелітополя, який вважається ключовим пунктом для забезпечення вогневого контролю над цим коридором.
Варто додати, що лінія фронту від Куп’янська до Лиману — це 100 км, тому по всій протяжності російські окупанти наступати не можуть. Вони обиратимуть ділянки фронту 10-15 км, щоб сконцентрувати велику кількість артилерії, мінометів і техніки та особового складу.
Про це повідомив військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
За його словами, російське військове командування мотивує своїх солдатів не скільки грошима, скільки відчуттям реваншу за втрачені в Україні території.
“Пішла працювати пропаганда про те, що було сформовано резервну 25-ту армію, що росіяни підтягнули нові сили з глибин Російської Федерації, називалася цифра 130 тис. осіб. Така кількість у Луганській області й була на всій лінії фронту. Там було понад 500 одиниць ствольної артилерії, понад 300 систем залпового вогню, понад 2000 одиниць важкої техніки, з них близько 1000 танків. Тому говорити про те, що вони щось зосередили окремо, притягли додаткову армію — це робиться для того, щоб налякати, що їх стало значно більше і показати, що у РФ є можливість створювати резервні армії. Немає в них такої можливості”, — зауважив Гетьман.
Він уточнив, що російське військове командування взяло кілька військових підрозділів і об’єднало, назвавши це створенням резервної армії.
“Це не додало солдатів, не додало техніки, хіба що додалося додаткові генеральські посади, тому що в армії має бути штаб, потрібно бачити командувача”, — пояснив військовий експерт.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що росіяни у черговій хвилі наступу на Куп’янсько-Лиманському напрямку застосують десантно-штурмові бригади.
Про це заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила в ефірі марафону «Єдині новини».
«Росіяни продовжують готуватися до чергового наступу. Наші Збройні сили, відповідно, готуються до того, щоб дати відсіч. Це не тільки бійці — там щодня працюють штаби та командування. Ви знаєте, що війна — це не просто застосування сил «стінка на стінку», це інтелектуальні рішення: уміння глибоко проаналізувати ситуацію, прорахувати ворога, ввести ворога в оману. І вся ця робота робиться для того, щоб ворогу не дати пройти ані на Куп’янському, ані на Лиманському напрямку», — сказала Маляр.
За її словами, росіяни комплектують резерви для наступу на Куп’янсько-Лиманському напрямку з військ, які перебували на відновленні, із новосформованих підрозділів та солдатів, яких перекинули з Білорусі.