Зеленський звільнить Залужного цього тижня — про це повідомляє CNN  із посиланням на джерела

Як стало відомо, під час розмови президент запропонував Залужному іншу посаду, від якої той відмовився. У відповідь на це, Зеленський сказав, що відмова від іншої посади не повпливає на рішення про відставку.

Варто зазначити, для того, щоб уникнути стагнації на фронті, Зеленський хоче розуміти, які саме тактичні дії планує здійснювати армія.

Президент України Володимир Зеленський як Верховний головнокомандувач несе повну відповідальність за ситуацію на фронті. Він має право ставити питання про тактичні дії армії та їх вплив на війну. Питання стосунків між Зеленським і Залужним не потребує політизації, заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі національного телемарафону.

«Це вертикаль Верховного головнокомандувача. Я взагалі не розумію, в чому тут дискусія «звільнить-не звільнить» і так далі. Є вертикаль конкретна, де є президент, який призначає менеджерів. Одним з таких призначених президентом менеджерів є головнокомандувач. Головне, що хоче президент, наскільки я розумію сьогодні, він хоче розуміти, а що з цією війною далі…які тактичні дії, як будуть змінюватися події на фронті, які відповідні інструменти. І це ж хочуть бачити наші партнери. Президент може такі питання ставити? Безумовно. Потрібно, щоб їх ставили», — зазначив Подоляк.

За його словами, президент несе повну відповідальність за війну загалом. 

«Сьогодні одні тактичні дії, завтра інші тактичні дії, які поліпшують наші позиції. Тому що якщо ми постійно одне й теж саме будемо бачити на лінії фронту — це ж буде і психологічно впливати на країну, і психологічно впливати на наших партнерів», — додав він.

Подоляк також зазначив, що дискусія про можливу відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного є незрозумілою.

«Президент, як Верховний головнокомандувач, має нести повну відповідальність за те, що відбувається і на лінії фронту, і у війні загалом, для цього він має право приймати будь-які рішення», — сказав Подоляк.