Щоб не нарватися на чергову порцію критики, та ще й перед виборами, президент Петро Порошенко разом з сім'єю вирішив не їхати на новорічну ніч на Мальдіви. Цього року все буде значно скромніше – Новий рік у Прикарпатті, але як для президента.

Зате 31 грудня президент з родиною проведе в зимовій резиденції "Синьогора" в селі Гута на Прикарпатті, повідомляє "Страна" з посиланням на джерела на Банковій.

Вона розташована в 60 кілометрах від Івано-Франківська. Її територія (разом з угіддями і заповідними лісами) становить майже 11 тисяч гектарів.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"На території є ресторан, канатна дорога і розплідник з тваринами. За деякими даними, загальна площа всіх приміщень складає 5 тисяч квадратних метрів. Навпроти резиденції розташований великий ставок з коропами і фореллю, там же плавають дикі качки. Окремо розташована православна каплиця. До речі, на президентській дачі, в 600 метрах, є вертолітний майданчик, суміщена з основною будівлею і міні-автобаном", – йдеться у повідомленні видання.

Повідомляється, що колись "Синьогора" був відомчим санаторієм, проте в 2001-му тут вирішили зробити президентську дачу. Зокрема, тут дуже любив зустрічати Новий рік президент-утікач Віктор Янукович.

До речі, минулого року Президент України Петро Порошенко новорічні канікули провів на Мальдівах. 

За інформацією журналістського розслідування "Схем", поїздка на острови коштувала Порошенко не менше 500 тисяч доларів, а на харчування з цієї суми було витрачено близько 17 тисяч доларів. 

Загалом всі додаткові послуги становили 37 550 доларів.

Президент і його супутники (всього 8 дорослих і 2 дітей) злітали в Мале (Мальдіви) на Falcon 7X – одному з найдорожчих повітряних суден, який має технічні можливості летіти з Києва на Мальдівські острови 8 годин без дозаправок. 

Порошенко з супутниками оселилися на найдорожчій віллі курорту – на окремому острові під назвою Owner’s Villa. Вони відпочивали тут протягом семи днів і шести ночей.

Такий дороговартісний відпочинок дуже розбурхав українське суспільство, і спалахнув цілий скандал, мовляв хто оплачував цю поїздку. За словами речників українського гаранта, оплачував він поїздку із власної кишені, а не говорив про свій візит на острови із міркувань безпеки.