12-річна школа і значне підвищення зарплат вчителям. Особливості майбутньої реформи освіти в Україні. В останній пленарний тиждень цієї сесії в парламенті планують зареєструвати законопроект про реформування системи освіти в Україні. Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Кирило Сазонов, – передає Корупція Інфо

Популярне: “Просився на могилу жертви”: Нові МОТОРОШНІ факти про затриманого підозрюваного у вбивсті 17-річної випускниці. Кров в жилах холоне!

«Вчора зустрічалися з міністром освіти Лілією Гриневич. Наступного тижня вони вносять до Верховної Ради законопроект, в якому добре розбираються профільні фахівці, вчителі, а ось для широкого загалу це – терра інкогніта», – написав він.

Журналіст виписав 12 пунктів, в яких описав, які ж зміни чекають і вчителів, і школярів, і студентів після впровадження реформи освіти.

Що стосується шкіл, то тепер директори очолюватимуть одну установу максимум 12 років – 2 каденції по 6 років.

«Ця ротація забезпечить приплив молодих і прогресивних кадрів», – вважає Сазонов.

Також закон розширює права як вчителів так і учнів, як наслідок варіантів і способів отримання освіти буде більше.

Планується, що на освіту щороку з держбюджету виділятимуть 7% ВВП. Це дозволить збільшити зарплату вчителів, які, на думку авторів законопроекту, повинні отримувати мінімум 4 прожиткових мінімуми.

Форма навчання в школі теж зміниться. Дітей будуть не просто напихати набором знань, а й вчитимуть їх застосовувати на практиці і працювати в групах.

Вчитимуться школярі 12 років, при цьому для того, щоб отримати ступінь бакалавра у вищому навчальному закладі, достатньо буде 3 років, а не 4 – як зараз. Так що після введення реформи дітям не доведеться вчитися довше. Сазонов зазначає, що 11-річні школи на європейському континенті збереглися тільки в Росії, Білорусі та Україні.

Після реформування контролювати роботу педагогів будуть не місцеві управління освіти, а нова незалежна Інспекція якості знань. Також, згідно із законопроектом, вчителі самі обиратимуть, де і як вони  підвищуватимуть свою кваліфікацію, журналіст вважає, що це дасть можливість зруйнувати монополію інститутів післядипломної освіти.

Потім педагог може добровільно пройти сертифікацію, успішне складання якої дає змогу отримати 20% надбавки до зарплати.

На сайті кожного навчального закладу адміністрація повинна буде вказувати, скільки і з яких джерел отримали грошей і скільки на що витратили.

Не тільки в школах, але і в вишах вводиться таке поняття, як «академічна доброчесність», а також виписані критерії «академічної недоброчесності».

«Це плагіат, фальсифікації, неправильне оцінювання – багато всього. Так що лави липових кандидатів і докторів наук здорово зрідіють», – пише Сазонов.

Також буде створено спеціальне агентство, яке займатиметься ПТУ, а також вивчатиме потреби спеціальностей, які викладаються в училищах, на ринку праці. За словами журналіста, щодо ПТУ буде окремий закон, який розробляється спільно з експертами ЄС за їхніми стандартами і під їхнє фінансування.

Викладати будуть виключно українською. Мова нацменшин буде використовуватися як додатковий предмет виключно там, де він потрібен для роботи.
Не забули в законопроекті і про приватні школи і садки, де вводиться формула «гроші ходять за дитиною». Якщо дитина ходить у приватну школу, яка працює за принципом безприбуткової, – за кожну дитину ця школа отримає гроші з бюджету. Правда, трохи менше, ніж отримають державні школи.

Водночас Сазонов зазначив, що питання переведення вчителів на роботу за контрактом до цього часу обговорюється, оскільки цю норму категорично не підтримують профільні профспілки.