Після президентських виборів у Росії в планах провести мобілізацію в РФ. Та тільки зараз ключовою задачею в РФ являється — утримання захоплених територій.

Про це заявив льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан.

Він висловив думку, якщо бойові дії в Україні зупиняться, агресор отримає можливість відновити свою армію, і тоді він може взятися за досягнення мети з виходу на Балкани.

Водночас, Світан припустив, що після президентських виборів у Росії Москва може оголосити про нову мобілізацію. Однак наразі жодної потреби у значному нарощуванні живої сили агресор не має.

«Оголосити нову мобілізацію можна зробити без проблем, але постає питання доцільності. Якщо в Росії вбачатимуть у цьому потребу, вони включать механізм мобілізації на повну, але поки що в цьому немає жодної необхідності», – вважає експерт.

Свою точку зору Світан пояснив тим, що Росія навряд чи зможе розгорнути масштабний наступ. Ключове завдання – втримати вже захоплені території.

«Справа в тому, що наступальних дій росіяни не плануватимуть – у них немає такого механізму на жодному з напрямків. Нині їхня головна проблема – як цей фронт обороняти від нас. А для оборони їм поки що наразі вистачає тієї кількості військовослужбовців, які до них і так приходять до рекрутингових центрів і стають на бойове чергування, якщо можна так сказати. У них такого ресурсу вистачає. На сьогодні мобілізація їм не потрібна. А далі дивитимемося», – зауважив він.

Та й інших непопулярних рішень російський президент Володимир Путін після так званих виборів не ухвалюватиме, вважає Світан. Наразі перед агресором стоїть завдання відновити свою армію після завданих Силами оборони втрат.

«Що Путін зараз робитиме? Він років п’ять відновлюватиме війська, свою армію. А це переважно залежить від економіки, від запуску військових виробництв. З особовим складом у нього проблем немає, але має великі проблеми з технікою. Тому Путін може ухвалити рішення про переведення економіки у військовий стан. Скажімо так, у мобілізаційне становище. Років за п’ять йому треба відновити втрачену у війні проти України кількість танків, гармат тощо», – зазначив експерт.

Такі кроки російського диктатора у Росії навряд чи викличуть невдоволення населення. Адже вони дадуть певний поштовх для внутрішнього виробництва.

І якщо ворог отримає зараз можливість відновитися – війна за кілька років спалахне з новою силою і зачепить вже не лише Україну.

«Саме тому нам у жодному разі не можна зупинити бойові дії, щоб не дати Путіну можливість відновитися. Якщо дати йому можливість накопичити сили, відновитися, тоді через 3-5 років він піде далі. Не факт, що в Україну. Одне із його завдань – вийти на Балкани, а туди він може вийти лише через Україну, через Придністров’я». – наголосив Світан.

Нагадаємо, що напередодні кремлівський лідер знову почав говорити про цілі війни проти України, поскаржився на НАТО і згадав атаки дронів на РФ.

«Останнім часом різко зросла і активність блоку НАТО загалом. До наших кордонів перекинуто значні сили зі США, зокрема авіатехніка, збільшилася чисельність військ Альянсу у Східній та Центральній Європі. Фінляндію, як ми знаємо, вже втягнули до НАТО, планується вступ Швеції. Фактично це означає черговий етап наближення Альянсу до наших кордонів», – видав президент РФ, знову згадавши російську вигадку про нібито дану 1997 року Росії обіцянку керівництвом НАТО «не розширюватися на схід», — намагався переконати Путін.

Не втримався російський президент від того, щоб знову не поскаржитися на «обман» з боку НАТО, адже блок не виконує ультиматуми РФ про «нерозширення».

«Брешуть безсоромно, просто на кожному кроці. При цьому агресивний характер блоку вже не ховають за оборонними формулюваннями. Мені весь час говорили: це не військовий блок, це політична організація. А 5 статтю ніхто не скасовував. Ніколи», – заявив Путін.