Президент США Джо Байден застеріг лідера Китаю Сі Цзіньпіна після його зустрічі з кремлівським диктатором Владіміром Путіним. Він має “бути обережним”, оскільки Пекін покладається на західні інвестиції.

Сі був у Москві 2 дні. Байден нагадав йому, що через кремлівське вторгнення в Україну з російського ринку пішли 600 американських компаній, – повідомляє Reuters.

Президент США застеріг китайського лідера щодо відносин із Путіним.

Я сказав: “Це не погроза. Це спостереження. Відтоді, як Росія увійшла в Україну, 600 американських корпорацій пішли з Росії. І ви сказали мені, що ваша економіка залежить від інвестицій з Європи та США. І будьте обережні. Будьте обережні”, – зазначив Байден.

У березні Путін і Сі провели дводенні переговори, на яких:

пролунали теплі слова про дружбу між Китаєм і Росією, а також спільна критика Заходу,
не було жодних ознак дипломатичного прориву щодо України.
На початку цього тижня вони також взяли участь у віртуальному саміті.

Варто зауважити, що у відносинах між США та Китаєм зараз спостерігається посилення напруженості та песимізму щодо питань національної безпеки, включаючи:

Тайвань,
війну Росії в Україні,
посилення американських експортних заборон на передові технології,
державну промислову політику Китаю.
Відповідаючи на запитання, якою була реакція Сі, Байден сказав, що він все вислухав і не сперечався.

“І якщо ви помітили, він не пішов на повну силу на Росію. Отже, я думаю, що є спосіб, яким ми можемо розв’язати цю проблему”, – підсумував американський президент.

Нещодавно військовий експерт Олег Жданов заявив, що президент Китаю Сі Цзіньпін розчарований слабкістю Владіміра Путіна. Після подій 24 червня Пекін більше не розглядає Росію як союзника.

Жданов вважає, що у Китаю навіть був певний шок від того, наскільки кремлівський диктатор злякався. Там демонстративно викликали заступника міністра зовнішніх справ і попросили підготувати звіт про так званий “переворот”. Після цих подій Сі не розглядає Москву як союзника, а виключно як сировинну базу.

Як відомо, Україна отримає від США касетні боєприпаси. Американці та Захід загалом перестали боятися кремлівського диктатора Владіміра Путіна, бо він не покарав Євгєнія Пригожина після спроби “перевороту” у Росії.

Таку думку 24 Каналу озвучив російський публіцист зі США Андрій Піонтковський. За його словами, після заколоту Пригожина трапилось падіння влади Путіна.

Піонтковський зазначив, що бунт вагнерівців 23 – 24 червня мав наслідки як всередині Росії, так і для України та США. Путіна не покарав Пригожина, тому його позиції послабились. Вашингтон це дуже добре розуміє.

Публіцист звернув увагу, як змінилась риторика президента США Джо Байдена після заколоту Пригожина. Спочатку американці дзвонили у Москву та запевняли, що вони не причетні. Згодом лідер Штатів заявив, що Путін ослаб.

Через деякий час в американській пресі з’явилась інформація з посиланням на джерела у владі США про прийняття двох рішень: передача ATACMS та касетних боєприпасів.

Американці перестали боятися Путіна. Якщо Путін не може віддати наказ вбити Пригожина, то як він накаже завдати ядерного удару? Зараз ймовірність використання ядерної зброї Путіним просто нульова. Такий наказ може віддати тільки “пахан” в обстановці абсолютного підкорення, дисципліни, – наголосив він.

Як підкреслив опозиціонер, про падіння влади Путіна свідчить багато рішень Заходу. Зараз вже 22 країні офіційно підтримують вступ України до НАТО.