Сполучені Штати закликали Пекін припинити тиснути на Тайвань після того, як китайська армія розпочала черговій військові навчання біли берегів острова.
Про це інформує Reuters.
У повідомленні вказується, що представник Державного департаменту США заявив, що Сполучені Штати закликають Китай розпочати змістовний діалог з Тайванем..
«Ми закликаємо Пекін припинити свій військовий, дипломатичний та економічний тиск на Тайвань і натомість розпочати змістовний діалог з Тайванем», — сказав представник Держдепу.
Крім того, він заявив, що США продовжуватимуть уважно стежити за навчаннями китайських військових біля берегів Тайваню.
Зазначимо, що така поведінка Китаю не безпідставна. Китай, що розвивається, хоче ліквідувати гегемонію США, тобто зруйнувати статус-кво, і поставив собі це за мету. Китай є противником Сполучених Штатів і небезпекою для них. Для США необхідно зберегти статус-кво, як мінімум, де вони домінують у цій системі. Тому зіткнення цих двох країн раніше чи пізніше неминуче, якщо кожна сторона не відмовиться від своєї політики, що практично неможливо. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Зараз ми перебуваємо на стадії, якщо подивитися цілісно на стратегію, які етапи вона проходить, перша — постановка цілей. Цілі були поставлені 2013 року, коли Китай ухвалив свою стратегію домінування. Економічний напрямок розвитку цієї стратегії — це ініціатива “Шовковий шлях”, де Китай шукає своїх прихильників там, залучає їх до економічної співпраці, і вони стають політичними фоловерами Китаю”, — сказав він.
Другий етап, за словами експерта, — формування союзів союзників.
“Ви формуєте союзи союзників для того, щоб продемонструвати своєму супротивникові, що у вас потенціал більший і починати війну з вами або протистояння просто нерозумно. Тобто перемогти без гарячого протистояння. Це китайська політика”, — пояснив Осипенко.
Політика США — випереджальний технологічний розвиток (і тому технологічні війни почалися у 2020-2021 роках) плюс збереження свого домінування.
“Тобто тієї системи безпеки та економічних зв’язків, яка була побудована за результатами Другої світової війни. Усі країни зараз функціонують у межах цієї створеної системи міжнародного права, де домінують США. Китай кинув виклик цій системі, тому ми й говоримо, що стратегії рано чи пізно перетинатимуться і можуть вилитися в протистояння. Але зараз ми на другому етапі — формування і руйнування союзів. Тобто всі намагаються зміцнити свої союзи і зруйнувати союзи противника. Ми бачимо чому Японія скоріше зі США, це зміцнення якраз союзів, які мають зміцнити становище США в Тихому океані. Посилення Австралії як союзника атомними підводними човнами. Зміцнення союзів у геополітичному підчерев’ї Китаю. Ми на другій стадії, яка може перерости в третю стадію гарячого протистояння. Але зараз поки що розгортається друга стадія формування і руйнування союзів супротивників”, — резюмував дипломат.
Водночас російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський вважає, що запобігти китайській агресії можна лише завдяки забезпеченню повної перемоги України у війні проти РФ.
«Це іронія історії, але ми ж усі пам’ятаємо знаменитий виступ президента Буша-батька у Верховній Раді України у серпні 1991 року. Він говорив, щоб у жодному разі не оголошувати незалежність, а то почнеться така смута, громадянська війна і так далі. Вони придумують та не знають, яку причину вигадати. Однак зараз дуже різко їх запитують і американська преса, і республіканці у Конгресі: чому ви не даєте ATACMS? На що відповідають: от у нас є скількись там штук, нам не вистачить. А на що вам не вистачить? Якщо війна з Китаєм, вам не вистачить? Так війна з Китаєм вирішується зараз в Україні. Якщо Україна здобуде перемогу та завдасть принизливої поразки Путіну — це найкращий спосіб запобігти будь-яким авантюрам китайців. І вони вже ніколи не полізуть», — сказав політолог одного з українських телеканалів.