Оточення? Екстрена новина – прямо з Бахмуту: фінальний штурм? Переможемо!

Росіяни намагаються обійти Бахмут з Півдня в бік Часового Яру. Водночас ЗСУ запобігають руху ворога фланговими ударами з самого Бахмута, а також Дружківки та Костянтинівки.

Окупанти “зависли” в стані напівоточення одного й іншого міста та не можуть просунутися далі. Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан.

Крім того, ворог зазнає в районі Бахмута дуже великих втрат. Росіяни намагаються виконати поставлене завдання до 10 атак за добу. В основному атаки здійснює піхота за дуже потужної підтримки артилерії.

Нашим хлопцям в Бахмуті та Авдіївці доводиться дуже складно. Контрбатарейна (боротьба – ред.) там слабка, оскільки співвідношення стволів ледве не 1 до 10,
– зауважив Світан.

Ба більше, навіть з таким невигідним для нас співвідношенням Україні вдається не здати позиції. Зокрема це пов’язано з тим, що ЗСУ обороняють межу міста, тому мають вигідніші позиції. Так, будь-який великий населений пункт з висотними будівлями являє собою лінію оборони.

“Навіть повністю розбиті будинки – 5 або 10-поверхівки являють собою дуже хороші оборонні позиції”, – пояснив військовий експерт. Отже, пройти таку лінію оборони майже неможливо у разі наступу з поля, як це роблять росіяни.

Однак російські загарбники й досі мають перевагу в кількості артилерії. Так, якщо рахувати по всьому фронту, то окупанти мають на кілька сотень стволів більше.

У район Бахмута росіяни стягнули майже всю артилерію, яку можуть зняти з інших ділянок фронту. На деяких ділянках фронту у нас є паритет 1 до 1: на Запорізькому, Херсонському та Луганському,
– повідомив Світан.

За його словами, Збройні Сили намагатимуться втримати ворога на цій лінії. А водночас працюватимуть на інших фронтах, де мають паритет або перевагу. Мовиться про Луганський та Запорізький фронти.

Бахмут є дуже важливим населеним пунктом для російських загарбників. Так, окупанти не зможуть захопити Донецьку область, якщо не візьмуть Бахмут.

Для росіян Бахмут як кістка стоїть. Його не обійти й вони нічого не можуть зробити, окрім як взяти його,
– зазначив військовий експерт.

Як варіант росіяни звісно можуть відмовитися від взяття Донецької області та відійти від Бахмута. Але поки такого наказу не надходило війську країни-агресорки.

Окрім того, за Бахмутом у районі Часового Яру розташований водогін, який є майже єдиним джерелом подачі води для Донеччини. Тож окупантам необхідно взяти цей водогін, щоб мати воду, оскільки без неї вони не зможуть там жити.

“Їм треба цей водогін, тому вони й б’ють по Бахмуту – ключу до неокупованої частини Донеччини”, – підсумував військовий експерт.

Однією з найактивніших бойових точок на фронті на сьогодні є місто Бахмут Донецької області. Бої там тривають ще з літа. Місто майже знищене, практично не залишилося неушкоджених житлових будинків, немає електрики, води та тепла. Але окупанти, не зважаючи на втрати, намагаються наступати, оточити та зайти в зруйноване місто. Про це пише експерт Андрій Ковпак. 

По-перше, захоплення міста відкриє російським окупантам вихід на Костянтинівку, Краматорськ, Слов’янськ та адміністративний кордон Донецької області.

По-друге, «чмобіки» сидять зараз у відкритому полі без тепла, без захисту від українських куль (як би вони там не окопалися, відкрита місцина прострілюється), без укриття від вітру, снігу, дощу та морозу, без води, їжі та медикаментів. А в Бахмуті, хоча і зруйнованому, є теплі підземні великі склади для озброєння та зберігання вина. І це хороше місце, де можна пережити зиму та добре закріпитися навіть для осади.

По-третє, ворог своїми дикими набігами намагається максимально виснажити українських військових, що утримують Бахмут, та змусити ЗСУ й Сили оборони відступити.

По-четверте, «вата» потребує позитиву від «спеціальної військової операції», пропагандистські канали хочуть показати хоча б якусь мінімальну перемогу з фронту. А російським генералам потрібно повідомляти кремлівському терористу не лише про поразки, а й про перемоги.

Проте аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) чомусь вважають Бахмут незначним в оперативному відношенні населеним пунктом та таким, що може стати «пасткою» для російських військ.

«Зусилля військ рф навколо Бахмута на Донеччині свідчать про те, що вони не змогли отримати уроки з попередніх дорогих кампаній, зосереджених на незначних в оперативному відношенні населених пунктах. Нинішні бої за місто взагалі можуть стати так званою пасткою для російських окупантів», – прогнозують аналітики ISW.


Related Articles