У Військово-Морських Силах Збройних Сил України визначили кількість пріоритетних цілей для знищення серед флоту Російської Федерації.
Про це розповів у прямому ефірі телемарафону речник ВМС капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.
«Залишаються, звісно, серед пріоритетних цілей, це не секрет, носії крилатих ракет, яких в середньому в Азово-Чорноморському регіоні десяток, серед яких чотири субмарини, звісно, великі десантні кораблі, так само і решта бойових одиниць, які могли б брати участь у бойових діях проти України», — зазначив Дмитро Плетенчук.
«Станом на зараз, як можна зрозуміти з їхньої практики і загалом основні одиниці, які вони використовують для нанесення вогньового ураження по нашій території, — це носії крилатих ракет», — додав він.
Дмитро Плетенчук відзначив, що наразі Збройними Силами України вже було успішно знищено 22 цілі серед флоту Російської Федерації, а ще 13 цілей отримали пошкодження.
«Це досить вже серйозний показник, враховуючи загальну кількість», — зазначив речник ВМС.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
Нагадаємо, що Кримський партизанський рух «Атеш» повідомив 18 січня про виявлення затонулого корвету типу «Тарантул» у Графській бухті Севастополя. Супутникові знімки підтвердили, що затонування сталося між 28 та 31 грудня 2023 року.
Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан, коментуючи знищення корвету «Тарантул», вказав, що партизани з руху «Атеш» надали інформацію про знахідку цього корабля. Після перевірки виявилося, що корвет дійсно був знищений, а росіяни утримували цю інформацію в таємниці.
Світан вважає, що ймовірною причиною знищення корвету може бути атака українського безекіпажного катера. Він також зазначив, що є мінімум дві спецслужби, які тісно співпрацюють з Військово-морським флотом України та можуть мати відношення до цього інциденту.
«Після дорозвідки, за допомогою партизан, можна говорити, що під час однієї з атак на Севастопольську бухту затопили ще й цей російський корабель», – додав Роман Світан.
За словами військового експерта Романа Світана, важливе значення також має теплова електростанція (ТЕС), яка може бути під увагою українських сил. Він вказав, що на більшості цивільних ліній електропередач висять російські військові об’єкти, і зазначив, що Крим є насиченим російськими військовими об’єктами більше, ніж будь-який інший регіон.
Там понад 150 стаціонарних військових об’єктів. Стаціонарних, тобто ще від Радянського союзу. Й ще під сотню мобільних. Тобто 250 – 270 військових об’єктів й всі вони живляться від енергомережі. Відповідно це легальна військова ціль й вона буде виводитися з ладу, – наголосив Роман Світан.
Саме тому Світан закликав до дій:
«Якщо вивести з ладу енергомережу, знищити паливний термінал — російська армія залишиться без очей, без вух, без пересування. Саме й так потрібно діяти», – додав експерт.
Раніше, аналітик Олександр Коваленко зазначав, що для України пріоритетом є Чорне море, тому достатньо невеликої компоненти морських суден, які максимально озброєні, швидкі та маневрові, наприклад, малі ракетні катери чи корвети.
«Якщо говорити про загальну перспективу російської чорноморської флотилії, то мені здається, що у 2024 році Росія буде змушена вивести свої кораблі до Каспійського моря, акцентує Олександр Коваленко. — Україна має зробити все можливе, що у Чорному морі окупанти могли користуватись тільки катерами для прикордонників, але не фрегатами, корветами чи підводними човнами».