У найближчі 2-3 тижні на окупованій території відбудуться кілька яскравих подій, через які російські військові будуть у жорсткій паніці. Про це заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович в ефірі одного з телеканалів. Де саме відбудуться ці події Арестович не розповів з очевидних причин. Але він зазначив, що все буде пов’язано з “бавовняною” зброєю.

Я думаю, що буде те ж саме (через 2-3 тижні – ред). Просто до цього можуть відбутися кілька яскравих подій, які нам сподобаються, а противнику – ні, — сказав Арестович.

Західні партнери почали готувати ЗСУ до ближніх контактних боїв. Такі висновки робить New York Times, аналізуючи останні постачання озброєння Києву.

Зауважимо, новий пакет допомоги США містить зброю та техніку, яка потрібна тільки для ведення ближнього бою. Оголошена у п’ятницю допомога в розмірі майже 800 мільйонів доларів міститиме 40 стійких до бомб транспортних засобів, оснащених катками, які допомагають детонувати міни, а також більш легкі гаубиці, які легше переміщати, ніж потужніші знаряддя, які раніше постачалися США.

Зазначається, що допомога також міститиме гармати з дальністю стрільби в кілька сотень метрів і ракетні установки, обмежені відстанню менш ніж три милі, що набагато менше, ніж нинішня відстань між українськими і російськими підрозділами, яка є у багатьох місцях. Це може сигналізувати про те, що Україна готується звільняти окуповані території після кількох тижнів наполегливих артилерійських дуелей уздовж лінії фронту. Про це повідомляє Washington Post.

Видання зазначається, що хоча українські офіційні особи відкрито обговорюють контрнаступ на Херсон, уздовж лінії фронту є мало свідчень того, що Україна готова провести операцію, яка вимагатиме великої кількості військ, бронетехніки і потужного рукопашного бою.

Останній пакет, мабуть, є першим кроком до усунення нестачі озброєнь, які знадобляться українським силам для контратаки, особливо через заміновані райони на підході до російських позицій, які гарно зміцнилися, – йдеться у повідомленні.

“Розмінування – це справді гарний приклад того, як українці потребуватимуть таких можливостей, щоб мати можливість просувати свої сили вперед і відвойовувати території. Ці можливості підвищують мобільність українців у складній ситуації, зокрема, на півдні України”, – зазначав на брифінгу представник Пентагону.

Старший науковий співробітник Інституту зовнішньополітичних досліджень та експерт з армії РФ Роб Лі вважає, що Україна вже досягала успіху за допомогою дальніх ударів.

Американські експерти Майкл Вайсс і Джеймс Раштон припускають, що Вашингтон дає Україні більше різної зброї, ніж оголошує про це публічно. З посиланням на Politico, про це, зокрема, свідчить враження українськими Збройними Силами російських цілей у Криму, розміщених на далекій відстані від лінії фронту. У повідомленні йдеться, що в п’ятницю високопосадовець Пентагону заявив, що США протягом деякого часу таємно постачали українцям високошвидкісні протирадіолокаційні ракети, які використовуються для наведення на радіолокаційні системи.

Коли ми вперше оголосили про початкове постачання ракет HARM, то, як ми схарактеризуватли це в оголошенні, не було конкретним. Ми описали, що забезпечуємо протирадіолокаційні можливості, — сказав посадовець.

Після цього на аеродромі “Саки” у Криму пролунали вибухи. Одні джерела заявляли, що це зробили партизани чи українці за допомогою безпілотника, інші експерти заявили, що йдеться про ракети більшого радіуса дальності, ніж офіційно надані Україні.