У тимчасово окупованому місті Мелітополь Запорізької області фіксуються конфлікти між окупаційними підрозділами армії РФ. Нещодавній вибух мосту під Мелітополем може бути наслідком конфлікту. Такою думкою в ефірі одного з телеканалів поділився Мелітопольський міський голова Іван Федоров.
Окупанти плуталися у версіях щодо причин пошкодження мосту. Їхня версія за годину змінилася тричі. Спочатку говорили про те, що це наші військові зруйнували “Хаймарсом” (HIMARS), потім — підірвали диверсанти. А потім виявилося, що не дуже він і потрібен. Тобто, заплуталися.
За словами Федорова, підриву мосту передували удари по Мелітополю, якими, зокрема, було знищено командування 58-ї загальновійськової армії РФ, що входить до складу Південного військового округу, зі штабом у Владикавказі (Північна Осетія-Аланія, РФ).
“Одночасно у трьох місцях було завдано ураження. І найголовніше — це 58-а армія, що складається з осетинів. Її керівництво було ліквідовано. Кількість керівництва — це плюс-мінус 10 осіб. Саме така кількість “швидких” одразу ж виїхала з міста Мелітополя до Криму”, — нагадав Федоров.
Продовженням цієї історії Федоров вважає підрив мосту.
“Усі ми бачили, як буквально наступного дня було підірвано один із мостів, який на сьогоднішній день забезпечує логістику російським окупантам із тимчасово окупованої Донецької області… Важливим є той факт, що цей міст розташований буквально за 100 метрів від місця знищення керівництва 58-ї армії — 100-200 метрів. У тих же 100-200 метрах розташований основний блокпост цих осетин. Існує велика ймовірність, що це на знак протесту. Осетини таким чином показали, що через те, що вони не мають захисту на території Мелітополя, таку диверсію вони здійснили”, — припустив мер Мелітополя.
Він зазначив, що і після цього у Мелітополі тривали конфлікти серед окупантів.
Так, наступного дня у центрі міста одного з представників російських військових несли у чорному пакеті.
“Це продовжується, і це не може не тішити. Чим більше буде конфліктів між ними, тим швидше ми звільнимо наш Мелітополь”, — наголосив Іван Федоров.
На Мелітопольському напрямку є важлива точка, яка відкриває дорогу на анексований Крим, зазначає експерт.
Мелітопольський напрямок є важливим для ЗСУ, і успішний рух на ньому створює дуже привабливі умови для планування наступних операції.
Про це в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.
Експерт детальніше розповів, чи може звільнення тимчасово окупованого Мелітополя, що на Запоріжжі, стати наступним важливим етапом в деокупації Криму.
“Звісно, це залежить не від одного населеного пункту Мелітополя. Мається на увазі район Мелітополя, а саме напрямок Мелітополя, який є дійсно важливим. Тобто якщо подивитися на карту, це і транспортний, і логістичний вузол. Взагалі, це фактично така центральна точка, яка є в цьому районі і яка відкриває шлях на Крим”, – каже експерт.
Окрім цього, за його словами, якщо ЗСУ рушать на південь, до Бердянська, то це може перетнути окупантам будь-які логістичні сполучення і комунікації, які є між територією Росії і окупованим Кримом та лівим берегом Херсона.
“Тобто ми відрізаємо лівий берег Херсонщини і фактично те угруповання, яке там є, опиняється в такому мішку, який певний час буде з’єднаний лише з Кримом. Ну а українська армія вже буде планувати свої наступні операції, як готувати звільнення Криму”, – резюмував він.
Успішний рух на Мелітопольському, Бердянському напрямках створює дуже привабливі, комфортні умови потім для планування наступних операції.