Велика Палата вивела формулу розрахунку загальної суми пені за несплату або несвоєчасну сплату аліментів
Роз’яснено, що пеня за заборгованість по сплаті аліментів нараховується на всю суму несплачених аліментів за кожен день прострочення, а її нарахування не обмежується тільки тим місяцем, в якому не проводилося стягнення.
Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію
Правило про стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення означає, що при обчисленні загальної суми пені за прострочення сплати аліментів враховується сума несплачених аліментів і кількість днів прострочення. Оскільки аліменти нараховуються щомісяця, термін виконання цього обов’язку буде різним, отже і кількість днів прострочення також буде різним у залежності від кількості днів у місяці. Тобто, пеня за прострочення сплати аліментів повинна нараховуватися на всю суму несплачених аліментів за кожен день прострочення її сплати, а її нарахування не обмежується тільки тим місяцем, в якому не проводилося стягнення.
Нагадаємо, з боржників по аліментах «витрусили» мільярди – скільки дітей отримають гроші.
Злісних неплатників аліментів вже “раскошелили” на кілька мільярдів. Про це повідомили в прес-службі Міністерства юстиції України.
Згідно з даними чиновників, в Україні з боржників аліментів стягнули 1,9 мільярда гривень на користь 500 тисяч дітей. Крім того, в рамках нового закону 117 тисяч громадян застосували обмеження за несплату аліментів.
Крім того, складено понад 19 тисяч протоколів про призначення суспільно корисних робіт. З них 1200 – вже працюють.
Також повідомлялося, що Верховна Рада на засіданні 3 липня підтримала законопроект №8296 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання. За даний законопроект проголосували 230 народних обранців.
Однак, у профільних експертів є ряд претензій і щодо законопроекту і окремих його норм. Так, керівник секретаріату міжфракційного депутатського об’єднання «Захист прав дитини» Людмила Волинець вважає, що повинна була бути передбачена відповідальність за недотримання всіх прав дитини, а не тільки за невиплату йому аліментів.
Крім того, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект, який покликаний спростити вивіз дітей за кордон батьками, які перебувають в розлученні. Однак з подібними нововведеннями не згодні багато батьків, які вважають, що завдяки цьому закону можна буде безперешкодно вивозити дітей за кордон і не повертатися на батьківщину.