Активізація українських військ на лівобережжі Херсонщини може вказувати на підготовку ЗСУ до форсування Дніпра, вважає військовий експерт Олександр Мусієнко.

ЗСУ можуть готуватися до масштабної операції на Херсонщині, яка є дуже ризиковою, але у разі успіху цей ризик буде повністю виправданий. Йдеться про форсування Дніпра, яке передбачає наведення переправ через річку та перекидання певної кількості військ з важкою технікою та озброєнням, які йтимуть у прорив, прикриваючись засобами ППО. Цілком можливо, що ці кошти доведеться зняти з бойового чергування у деяких містах.

Про це розповів керівник Центру воєнно-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв’ю українським засобам масової інформації.

Провести подібну операцію в повній таємниці досить складно з огляду на сучасні системи розвідки, які наш ворог також використовує. Крім того, є колаборанти, з якими постійно бореться СБУ, і вони можуть надсилати важливу інформацію противнику. Але все ж таки, на думку військового експерта, саме таких дій росіяни зараз не очікують від українських військ.

Якщо ця операція вдасться, це дасть Україні можливість вирішити багато завдань, заявив Мусієнко. По-перше, послабить тиск росіян на Східному напрямку, що одразу полегшить роботу нашим захисникам на даній ділянці фронту. По-друге, дозволить до певної міри деморалізувати супротивника, оскільки він навряд чи розраховує на подібний крок від ЗСУ. По-третє, дасть з флангу можливість зайти в тил до російських військ. По-четверте, поставить під загрозу логістичні шляхи росіян.

«Але так станеться лише у разі великої операції, яка увінчається успіхом, – пояснив військовий аналітик. Ми не знаємо, як діятимуть українські війська, цей задум знає лише наше командування. Якщо буде ставитися завдання йти саме таким шляхом, то це, звісно, ризиковано, але у разі успіху дуже виправдано” – підкреслив Мусієнко.

Додамо, що російські окупанти у паніці через прорив українських воїнів на лівий берег Херсонської області. Загарбники щосили намагаються перешкодити зусиллям України щодо постачання та зміцнення нещодавно захоплених позицій. Пропагандисти кричали про те, що ЗСУ загрожують їм у цьому районі, але різко змінили риторику.

Натомість українські військові, які беруть участь у наземних операціях на лівобережжі Херсонщини, заявили про ведення боїв за повний контроль над селом Кринки (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро).

Російські провоєнні блогери стверджували, що ЗСУ зберігають позиції в Кринках, але не погоджувалися щодо масштабів цих позицій. Один із них стверджував, мовляв, українські війська просунулися майже на два кілометри на південь від населеного пункту. Інший говорив, що українські сили контролюють усі Кринки, а третій спробував спростувати це твердження, переконуючи, що росіяни «витіснили» українську диверсійно-розвідувальну групу з позицій на південній околиці села.

Один російський блогер промовився, що бойові дії велися поблизу Кринок і Піщанівки (12 км на південний схід від Херсона та 3 км від Дніпра). Втім, інші джерела стверджували, що окупанти переважно використовують авіацію й артилерію, щоб спробувати вибити ЗСУ з позицій на лівому березі.

Водночас деякі пропагандисти стверджували, що ЗСУ перекидають нові сили й легку техніку через Дніпро для того, щоб підтримувати захоплені в окупантів позиції. Крім того, воїни евакуйовують поранених.

В ISW зазначають, що українські Сили оборони зберігають присутність на лівому березі Херсонщини після того, як у ніч з 17 на 18 жовтня розпочали масштабніші, ніж зазвичай, наземні операції.

«А це свідчить про те, що українські сили змогли належним чином забезпечити та підсилити групи, які проводили ці операції, попри активізацію російської авіації вздовж річки Дніпро», – підкреслили аналітики.