Куп’янський напрямок на сьогодні є однією з найгарячіших точок на фронті. Російські загарбники роблять спроби наступати тут. Проте наразі вони безрезультатні.

Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан розповів одному українському ЗМІ, що для здійснення наступу на Куп’янськ ворогу не вистачає ресурсів.

Він защзначив, що окупанти можуть наблизитись до міста та спробувати його штурмувати. Але це може статись лише в одному випадку, коли 150-тисячне угрупування росіян перекинуть з Херсонської та Запорізької області на Луганський напрямок.

І навіть якщо росіянам вдасться спланувати таку операцію, то навряд чи їм вдасться її виконати. Так як наше командування також посилить цей напрямок

“Зараз на Луганському напрямку зосереджено понад 100 тисяч росіян, однак цієї кількості не достатньо, щоб виконати широкомасштабні дії. Загарбникам потрібно збільшити це угруповання у два рази, а взяти сили вони можуть тільки з Херсонського та Запорізького напрямків”, – зазначив військовий експерт.

Російські загарбники 9 місяців споруджували лінії оборони на Запорізькому напрямку. Водночас українські сили також створили бетонну систему укріплень в районі Куп’янська, особливо на танконебезпечних напрямках. Більше того, пристріляний будь-який напрямок, по якому піти важка техніка.

Через ці дії українських захисників ворог зазнає значних втрат на Куп’янському напрямку. Тим більше після отримання Україною касетних боєприпасів. Адже маємо достатню кількість артилерії на тих напрямках, де окупанти намагаються наступати: Урожайне, Роботине та Куп’янськ, – підкреслив полковник запасу ЗСУ.

Варто розуміти, що збільшення інтенсивності наступальних дій росіян пов’язане з артилерійськими обстрілами. Вони мають досить короткий шлях постачання снарядів з Валуйок Бєлгородської області, де розташований великий військовий хаб ворога.

Так як інтенсивність артобстрілів на цьому напрямку дуже велика, було оголошено про примусову евакуацію цивільного населення з Куп’янська.

Роман Світан зазначив, що з 30-кілометрової зони, на якій може діяти артилерія, місцевому населенню обов’язково потрібно виїжджати з двох причин:

Так як це небезпечно для життя;

І до того ж, не потрібно заважати працювати військовим.

Тим часом і у  Херсонській області влада заявила про евакуацію дітей, котрі живуть на відстані близько 7-10 км від лінії фронту, зокрема з міста Куп’янськ. Це варто зробити лише для того, аби захистити насамперед цивільне населення.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в інтерв’ю OBOZREVATEL.

За його словами, навіть незважаючи на те, що на Луганщині сконцентрована найкраща група окупаційних військ, це не дозволить успішно реалізувати масштабний наступ на широкий фронт.

“Уся ця маса, яку накопичували по лінії Лиман – Сватове – Троїцьке, розпочала свій активний наступ ще наприкінці червня, і як бачимо, не отримали бажаного результату. У планах у них захоплення лівого берега річки Оскіл та удар на Куп’янськ. Однак я не можу сказати, що в них щось вийде”, – прогнозує експерт.

Проте, експерт зазначає, що найближчими днями та тижнями, навіть місяцями на цьому плацдармі буде, м’яко кажучи, непросто.

“Військам РФ поставлені завдання, які вони не виконають. Але невиконання завдань не виключає терор, масовий і масштабний, з тотальним знищенням сіл та населених пунктів. Евакуація населення необхідна не тому, що Сили оборони України (СОУ) не утримають фронт і відійдуть, про це не йдеться, а тому, що російські війська знищуватимуть усе, до чого зможуть дотягнутися”, – додав Коваленко.

Також він повідомляє і про невтішну для російських загарбників ситуацію біля Лимана.

Він наголошує, що заяви про їхній успіх на Куп’янському напрямку так і залишились заявами.