Українські військові переходять до контрнаступальних дій на деяких напрямках фронту.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона зазначила, що українські військові продовжують оборону, яку почали 24 лютого 2022 року.

“Оборонна операція містить все, в тому числі і контрнаступальні дії. Тому, на деяких напрямках ми переходимо до наступальних дій”, – написала вона.

Маляр зауважила, що епіцентром бойових дій залишається Бахмутський напрямок. Там українські бійці рухаються доволі широким фронтом. Вони досягають успіху та займають панівні висоти.

При цьому російські окупанти перебувають в обороні та хочуть утримати позиції.

На півдні противник також перебуває в обороні. Там тривають бої місцевого значення.

Також Заступниця міністра оборони Ганна Маляр опублікувала карту з обведеним Бахмутом.

Вона повідомила, що Сьогодні наші війська Оперативно стратегічного угруповання військ «Хортиця» здійснюють наступальні дії на східному фронті.

Попри жорсткий опір та спроби противника утримати займані рубежі і позиції наші частини у ході ведення боїв просунулися вперед на декількох напрямках:
✔️Оріхово-Василівка, Парасковіївка від 200-1600 м
✔️Іванівське, Кліщіївка від 100 -700 м.

Бойові дії тривають.

Маляр не додала жодних коментарів щодо знімку. Проте раніше вона писала, що на Бахмутському напрямі ЗСУ продовжують займати важливі висоти.

Якщо Україна отримає не лише кращу підготовку, але і смертоноснішу військову техніку, її збройні сили будуть прямувати до «стратегічного успіху на полі бою» на тлі очікування великого українського контрнаступу.

Про це розповідає Данієл Райс – ветеран збройних сил США, колишній спеціальний радник головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.

В інтерв’ю Грузинській службі Радіо Свобода Райс також зазначив, що чим швидше Україна переможе Росію, тим менше шансів на так звану теорію «чорного лебедя», включаючи можливу «аварію» на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції.

“Світ очікує контрнаступу, це відкрито обговорюється, і я думаю, що це станеться протягом 30-60 днів. Думаю, що ви побачите суттєві зміни на полі бою. І я впевнений, що Україна матиме стратегічний успіх на полі бою протягом наступних кількох місяців”, – заявив Райс.

Я думаю, що Захід дійсно зрозумів, що це загроза не тільки для України. Це загроза для демократії у всьому західному світі. І тому немає причини не давати зброю, коли українці готові боротися і вмирати, використовувати її, щоб знищити ворога, захищаючи нас всіх.

Росія – єдиний агресор, і вона неодноразово це показала – у 1999 році в Чечні, у 2008 році в Грузії, у 2014 році на Донбасі та в Криму, у 2016 році в Сирії, у 2022 році в Україні. Росія є країною-агресором, і її треба зупинити. І ми її зупиняємо, – вказує екс-радник Залужного.

Цей контрнаступ може стати стратегічним успіхом, який призведе до поразки Росії. На мою думку, є шанс – і це не означає, що це станеться, але є шанс, що українська армія переможе російську армію на полі бою цього літа. Це наша мета і надія. Чи може вона бути досягнута… розумієте, що ніхто не хоче давати обіцянок, яких не може дотриматись.

У кожній битві є дві сторони, і командир кожної з них планує перемогти. Росіяни розраховують на перемогу, так само, як і українці. Але я думаю, що українці мають перевагу в цій війні. І також думаю, що вони насправді матимуть стратегічний успіх.

У цей час стає важче проводити наступальні операції через високоточну зброю та інші речі, які унеможливлюють це для будь-кого, чи це Китай, чи Північна Корея, чи будь-хто інший. Вони б зіткнулися з проблемами у проведенні наступальних операцій, так само, як і Україна. Але Україна повинна провести наступальні операції, щоб розгромити російську армію і повернути собі свою територію. Тому для України це буде дорого коштувати, на жаль. Але вона повинна досягти успіху, щоб позбутися росіян і повернути всю територію до кордонів 1991 року.

Природним очікуванням було б ізолювати російські сили в Криму, це означало б що вам доведеться відокремити «сухопутний міст» від Росії. Другим кроком було б знищення Керченського мосту.

Одного разу в нього вже влучили, але він був відремонтований і досі працює. Його потрібно буде повністю знищити. Це може статися кількома різними способами. Планерна бомба, яку ми зараз надаємо і яка використовується на старих українсько-радянських винищувачах, може бути скинута з відстані 3540 миль і планерувати за допомогою GPS. Або це може бути британська зброя більшої дальності, яку ми зараз надаємо. Може бути по-різному. Але Керченський міст має бути зруйнований, щоб зупинити постачання з Росії.

Потім «сухопутний міст» (сухопутний коридор – ред.): Якщо ви зможете прорвати цей «міст», а потім ізолювати Крим, ізолювати російську армію, а потім заморити її голодом, росіяни не будуть мати достатньо повітряного транспорту, щоб постачати туди продовольство. Їм буде дуже важко утримувати цю територію без поповнення запасів. Тому ви хочете її відрізати. Зазначив Данієл Райс – ветеран збройних сил США, колишній спеціальний радник головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.