ВПС Швеції, спільно з німецькими винищувачами, перехопили біля шведського узбережжя розвідувальний літак з Росії, модель Іл-20. Цю інформацію опублікували у соцмережі X. Літак залетів у район польотної інформації на південний схід від Лену Блекінге.

«Візуальну ідентифікацію було здійснено спільно з двома німецькими винищувачами Eurofighter, які перебували у стані готовності від НАТО, що вилетіли з аеродрому Лааге в Німеччині», – додали військові Швеції.

Російський розвідувальний літак Іл-20 курсував повітряним простором, а літак НАТО супроводжував його деякий час.

Порушення повітряного простору інших країн, насамперед членів НАТО, з боку Росії дійсно є регулярним.

«Це насправді методи холодної війни, — пояснює директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь. Тобто з часів холодної війни Росія постійно це практикує. Фактично будь-які заходи, наприклад військової підготовки країн НАТО, не минають без російської авіації, яка демонструє свою присутність і той факт, що вона контролює дії Альянсу. Те саме Росія продовжила робити і після холодної війни. Тобто, звісно, була певна пауза в 90-ті роки, коли вона не мала можливості та мотивації діяти агресивно стосовно НАТО, але після приходу Путіна ця практика повернулася.»

Російські літаки порушують повітряний простір інших країн регулярно і фактично на всіх напрямках: у Чорному морі, у Тихому океані, у Балтійському морі. Але як відповідає НАТО? Показовою є ситуація зі збиттям над Чорним морем американського стратегічного безпілотника.

Реакція з боку Сполучених Штатів була, у принципі, ніякою, — говорить Михайло Самусь. — Вони намагаються, як вони кажуть, не провокувати росіян. Інші країни НАТО також діють у цьому ж форматі. Загалом Генсек НАТО постійно повторює, що головне завдання Альянсу — запобігти прямому конфлікту між ним і Росією. Тому що такого конфлікту побоюється значна частина членів організації. РФ, звісно, відчуває силу, тому діє нахабно.