58b7f14891ee2cf8384ff82e7815fee9

Екс-глава Мін'юсту Олена Лукаш дала перше інтерв'ю після заяв про її затримання в ефірі телеканалу "112 Україна", передає Корупція.Інфо.

У своєму інтерв'ю Лукаш розповіла, що ніхто її не затримував, а вона добровільно погодилася поїхати разом з правоохоронцями, оскільки вони заявили про необхідність проведення слідчих дій:

"Ніякого затримання, по відношенню до мене, сьогодні не застосовувалося. Це була добровільна явка. Останні 1,5 року я ні на один день не покидала територію України, весь час перебувала тут і активно співпрацювала зі слідством, передавши правоохоронним органам пояснення у розмірі з "Велику радянську енциклопедію".

За її словами, останні півтора року вона перебувала в Україні, про що правоохоронці прекрасно знали, оскільки вона співпрацювала зі слідством.

"І СБУ, ГПУ прекрасно знали, що я проживаю на місці свого постійного проживання зі своєю родиною в повному складі. Веду звичайний, нормальний спосіб життя і постійно працюю зі своїми захисниками. Сьогодні до моєї мами підійшов представник контррозвідки і попросив мене вийти з ним переговорити. Коли я зрозуміла, що у них є необхідність поставити мені кілька запитань, я негайно кинула всі домашні справи, зібралася, одяглася, самостійно прибула в будівлю ГПУ і зараз активно беру участь у всіх слідчих діях".

Інформацію, надану правоохоронцями на брифінгу, екс-глава Мін'юсту назвала брехнею і зазначила, що це спроби приховати їх останні провали:

"Інформація надана правоохоронними органами та деякими ЗМІ, про те, що я ховалася, куди з'явилася, звідки взялася не відповідає дійсності. Виникла необхідність у слідства поспілкуватися зі мною, і я розумію, що це пов'язано з останніми провалами ГПУ на всіх фронтах. Їм потрібні яскраві інформаційні приводи, і вони приховали інформацію від суспільства, що вони прекрасно знають, тому що я письмово повідомляла, де я перебуваю, надавала всі пояснення і навіть запросила до мене на обшук самостійно".

Крім того, Лукаш спростовує про те, що не є всі докази, які зібрані за нинішньої влади про те, що жодного порушення ні за тендерною процедурою, не за процедурою самих досліджень з метою реалізації загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС не існує:

"Хочу спростувати все сказане Куценко. Останні 7 років Міністерство юстиції при всіх керівників проводив подібні дослідження. Вони були пов'язані зі складними процедурами, які потрібно було врахувати при підписанні закону про Асоціацію. Вони відповідали більш ніж двом десяткам нормативно-правових актів. Вони проходили під повним контролем громадськості, результати викладалися на сайт, відправлялися в органи центральної влади. На сьогоднішній день у мене є всі докази, які зібрані за нинішньої влади про те, що жодного порушення не за тендерною процедурою, але за процедурою самих досліджень не існує, тому це всього лише спроба привернути увагу телеглядачів і радіослухачів до нібито успіхам Генпрокуратури України. З таким же успіхом вони могли б сказати, що знайшли у мене тепловізор або інші знаряддя після пострілу в вікно Шокіна".

Лукаш також зазначила, що з держбюджету витрачаються мільйони для того, щоб знайти існуючі правопорушення.

"Як правило я займаюся роботою власними захисниками. Це вже десятий кримінальний епізод, за яким я працюю. На превеликий жаль, витрачатися мільйонні кошти з державного бюджету для того, щоб знайти існуючі правопорушення".