У Києві 16 жовтня пройшов черговий протест вкладників збанкрутілого банку “Аркада”. Люди перекрили Хрещатик, вимагаючи таким чином привернути увагу влади до вирішення їх проблеми.

В акції взяли участь сотні мітингувальників, в загальному, це довірителі, які інвестували кошти в будівництво квартир ЖК “Еврика”, “Патріотики”, “Патріотики на озерах”.

Паралельно з акцією під Офісом президента, під час якої учасники протесту звернулися до глави держави, пройшов також автомітинг.

Зокрема, вкладники на авто рушили колоною за маршрутом: вул. Старонаводницька – вул. Грушевського – Європейська площа – вул. Хрещатик – вул. Володимирська – вул. Прорізна – вул. Хрещатик.

Під час протесту кілька сотень активістів, тримаючи прапори і плакати з різними закликами, запалили димові шашки. Крім цього, вони підняли шум в центрі столиці за допомогою так званих футбольних дудок.

Незабаром учасники протесту заявили, що правоохоронці “забрали з мітингу” інвестора “Аркади” і головного спікера акції Віталія Щербакова.

Відомо, що центр столиці мітингувальники планують тримати перекритим мінімум до 20:00. Відповідне попередження для киян і гостей столиці озвучили в Патрульній поліції Києва.

“Шановні водії, в зв’язку з проведенням масової акції на вулиці Хрещатик рух тимчасово обмежено”, – йдеться в повідомленні Telegram-каналу відомства.

Також, за даними КМДА, через акції протесту в столиці виникли затримки в русі автобусів № 24, 114.

Основні вимоги інвесторів:

публічне оголошення результатів аудиту, проведеного ХК “Київміськбуд”, до 25.10.2020 року;

суспільне призначення та оголошення нового Керуючого Фондами фінансування будівництва та нового забудовника;

будівництво без доплат з боку інвесторів.

Відзначимо, що 25 серпня цього року НБУ визнав банк “Аркада” неплатоспроможним і запустив процес ліквідації. Саме в цю фінустанову довірителі інвестували мільярди гривень на будівництво квартир. Вкладники вважають, що після місцевих виборів про їхню проблему забудуть, тому і вийшли на мітинг.