Вночі 24 серпня підрозділ ГУР провів спецоперацію в окупованому Криму. Розвідка виконала всі поставлені завдання та навіть встановила на території півострова прапор України.

Зовсім скоро, ймовірніше всього можна очікувати звільнення Кримського півострова. Це станеться тоді, як ЗСУ звільнять Бердянськ і Мелітополь і вийдуть на узбережжя Азовського моря, Крим та Керченський міст будуть приречені. Тоді півострів фактично перетвориться на острів, опинившись в облозі українських військ.

Про це розповів військовий експерт Євген Дикий одному з українських ЗМІ.

За його словами, поки що не можна сказати, коли саме це станеться і скільки часу займе. Він вважає, як тільки ЗСУ пройдуть лінію оборони Суровікіна і вийдуть до Азовського моря, Крим буде приречений.

«З моменту, коли ми вже візьмемо Бердянськ та Мелітополь, з цього моменту Крим буде приречений. Як тільки ми контролюємо південь Запоріжжя та Лівобережну Херсонщину, Крим перетворюється на острів, і втримати цей острів фактично неможливо. Кримський міст буде однозначно добитий», — каже Євген Дикий.

Військовий експерт зазначив, що вже зараз ми можемо запускати якісь свої морські «цікавинки» з Одеси та Миколаєва, і вони дістають цей міст, то зрозуміло, що коли ЗСУ вийде на берег Азовського моря, де якась сотня кілометрів до мосту , то міст буде просто приречений.

«А власне окрім цього мосту нічого і немає. Поромна переправа, яка працює не в будь-яку погоду, і в якої вкрай мала пропускна спроможність. І знову-таки, коли ми виходили на берег Азовського моря, ця поромна переправа стає абсолютно вразливою. І ось це росіяни самі чудово розуміють», — каже Євген Дикий.

Зазначимо й те, що нині російські окупанти дуже вразливі в Криму, зокрема тому, що не можуть забезпечити прикриття важливих логістичних об’єктів. Про можливості, що зростають, в України щодо контролю також і повітряних перевезень над тимчасово окупованим півостровом свідчить і ліквідація російського комплексу С-400 “Тріумф”.Таку думку висловив військовий експерт Валерій Рябих в ефірі одного з українських телеканалів.

“Зараз ми бачимо, що проводяться операції з підготовки поля бою. І основним об’єктом удару є об’єкти логістики і так звана “ГЛОК” — наземна лінія комунікації противника. І противник дуже вразливий у цьому плані. І удари по мостах у районі Чонгара показали, що противник не може забезпечити прикриття. І якщо говорити про те саме знищення комплексу С-400, то системи нижчого рівня також не завжди є ефективними”, — сказав він.

Експерт зазначив, що в арсеналі Збройних сил України є досить ефективні засоби ураження на далекі дистанції. Зокрема, це ракети Storm Shadow і SCALP-EG, поставлені Великою Британією та Францією.

“Мости на Чонгарському перешийку, зокрема, знищувалися із застосуванням цих ракет. І зараз рука відплати, яку мають ЗСУ, стає все довшою. І такі удари відзначаються не тільки по наземних лініях комунікацій. Слід згадати також і удари успішні по Керченському мосту. А також по морських лініях комунікації, зокрема, знищення великого десантного корабля “Оленегорский горняк” на рейді Новоросійська, а також ураження танкера SIG, який також є військовим об’єктом. Це все показує можливості Сил оборони України щодо переривання логістики противника. І цей процес продовжуватиметься”, — заявив Рябих.

Щодо морських комунікацій, то, за словами експерта, наразі з 14 зосереджених у Чорному морі десантних кораблів Сили оборони України вивели з ладу або знищили понад третину цього корабельного складу, зокрема, п’ять десантних кораблів.

“І поряд із перериванням ліній сполучень на сухопутному коридорі, це дозволить у найближчому майбутньому зробити з Криму острів. І подібні дії далі впливатимуть на ухвалення рішення окупантами, що далі робити в подібній ситуації”, — підсумував Валерій Рябих.

Будемо вірити та сподіватись, що зовсім скоро наші військові звільнять Крим, тим паче, що перші кроки вже зробили!