Російська Федерація веде активну кампанію для перешкодження проведенню Саміту миру в Швейцарії, куди Володимира Путіна не запрошено. За даними західних ЗМІ, які цитують російські джерела, Путін вказує на готовність припинити війну, але лише за своїми умовами.
https://www.youtube.com/watch?v=rVrdKLLURvE&t=10s
Президент України Володимир Зеленський відреагував на це, вказавши, що Путін боїться Саміту миру. Керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок розглянув головні страхи російського лідера.
Очільник закордонного відомства Китаю Ван Ї підписав спільну декларацію з президентом Бразилії. Вони домовилися про те, що треба створювати якийсь інший майданчик, який визнає й Україна, й Росія, на якому проходитимуть переговори щодо припинення війни. Як зазначив Клочок, це реально заявка на те, що Пекін намагатиметься шукати собі партнерів на Глобальному півдні, а РФ у них під каблуком.
За словами Валерія, якщо порівняти стамбульські угоди, які готувала Росія у 2022 році, й так званий китайський «мирний план», то це дві великі різниці й не те, чого хоче Путін. Тому тепер, коли з’являється повідомлення про те, що нібито Путін готовий домовлятися по лінії розмежування, це позиція Кремля, яка суттєво відмінна від позиції Китаю.
У Китаю своє бачення й він хоче сам керувати цим процесом. Сі Цзіньпін хоче перебрати на себе роль лідера у припиненні війни, – зауважив Клочок.
Росія продовжує показувати свою силу, але успішність цієї стратегії буде залежати від її економічної залежності від Китаю.
У публікації Reuters зазначається ще один цікавий аспект — можлива мобілізація. Кремль хвилюється перед соціальним невдоволенням тих, хто повертається з-за кордону і не може знайти високооплачувану роботу або отримати соціальні пільги в Росії.
З цим будуть проблеми, тому що понад 100 мільярдів доларів з бюджету Росії йде на війну. Це велика цифра. Чим далі, тим більше ці видатки зростатимуть, – наголосив керівник Центру громадської аналітики «Вежа».