На Таврійському напрямку захисники просуваються вперед, лише за добу ліквідували більше 5 рот окупантів та знищили і пошкодили 46 одиниць ворожої техніки

Про це йдеться у повідомленні командувача оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександра Тарнавського у Telegram.

“Сили оборони просуваються на Таврійському напрямку. Підрозділи ракетних військ та артилерії протягом доби виконали 1487 вогневих завдань”, — зазначив Тарнавський.

За його словами, лише за останню добу втрати загарбників вбитими та пораненими склали більше 5 рот.

Крім того, було знищено та пошкоджено 46 одиниць військової техніки окупантів.

Зокрема,13 танків, 7 одиниць БМП, БТР, БпЛА “Supercam”, БпЛА “Shahed-136”, 4 гаубиці 2С19 “Мста-С”, гаубиця 2А65 “Мста-Б”, зенітний ракетний комплекс “Бук”, 2 протитанкові гармати МТ-12 “Рапіра”, РЛС “Зоопарк”, важка вогнеметна система “Сонцепьок”.

Було знищено 5 місць зберігання боєприпасів ворога.

Також ЗСУ продовжують тактику ударів по штабах окупантів знищують старший офіцерський і генеральський склад противника, дезорієнтовуючи солдат армії ворога.

Військовий Експерт Олег Жданов зазначив, загибель російських офіцерів призводить до втрати боєздатності ворожих підрозділів:

“Без командира підрозділ фактично на половину втрачає боєздатність. А іноді може взагалі бути деморалізованим до того ступеню, що солдати залишать позиції і будуть відступати. Тож це дуже важливо. Декілька діб тому було завдано удару по пункту управління 80-ї окремої мотострілкової бригади рф, але це було на трохи іншому напрямку. Тим не менше, це дуже важливо – фактично обезголовити цю бригаду. Загибель командирів – це підрив боєздатності частини чи підрозділу”, – сказав експерт в інтерв’ю “Апострофу”.

Жданов також повідомив, що підбивати підсумки контрнаступу зарано. Єдине, що можна відмітити – що зараз активно наші війська формують плацдарм для подальшого наступу. Скоріше за все, за підсумками перших двох тижнів наступальних дій зараз випрацьовується чи в Генеральному штабі визначається напрямок головного удару. Вирішують, де ми будемо завдавати удари, і скільки їх буде.

Звільнені Пʼятихатки цілком можуть бути важливим населеним пунктом в плані логістики. Росіяни використовували його зокрема і для перекидання техніки й озброєння. Ми знаємо з вами, що російська федерація прив’язана до залізниці і без залізничних шляхів у них починаються величезні проблеми з логістикою. Саме на те і розрахунок, – сказав Жданов.

Щодо перспектив руху ЗСУ на південному напрямку і напрямку головного удару – Військовий експерт Олег Жданов зазначив, що наші воїни вийшли на оперативний простір і саме від задуму Генштабу ЗСУ вирішиться місце вирішальної битви.

“Найближчим часом ми можемо побачити окремі епізоди контрнаступальних дій. Це може бути продовження періоду розвідки боєм для того, щоб остаточно ухвалити рішення щодо нанесення головного удару і остаточно вжити необхідних заходів для формування плацдарму під цей головний удар.

Ми вперше вийшли на масштабний оперативний простір. У нас фактично два напрямки – і Бердянський, і Мелітопольський, ще його називають Таврійський напрямок. У нас такого масштабу ще не було, і тут треба ретельно підготуватися для того, щоб не помилитися. Лінія фронту залишилась без змін. Вона становить десь 1100-1200 км від Харкова до Херсону. Але найбільш активна лінія фронту йде десь від Вугледара до Пʼятихаток і до Каховського водосховища. Це найбільш активна частина.

Так, на Купʼянському й Лиманському напрямках точаться бої. І на Бахмутському точаться бої. Але там ми ведемо більш оборонні дії, і триває оборонна операція. А от активні дії Збройних сил України спостерігаються саме от на цій ділянці – від Вугледара і аж до Каховського водосховища”, – вказав Жданов.