За попередніми даними, всі 123 українця, які повернулися з Італії в ніч з 15 на 16 березня, здорові, у них немає симптомів коронавірусної інфекції.

Як повідомляє Телеграм-канал Офісу Президента України, за дорученням глави держави Володимира Зеленського була організована доставка українських громадян на батьківщину літаком авіакомпанії SkyUp з аеропорту “Марко Поло” італійського міста Венеція.

У Міжнародний аеропорт “Бориспіль” літак прибув о 22:23 вчора 15 березня.

На його борту знаходилися пасажири двох автобусів, які раніше застрягли на італійсько-словенському кордоні, а також ті, хто виявив бажання виїхати з охопленої коронавірусом Італії.

Всі евакуйовані – громадяни України, крім двох осіб, що мають посвідку на проживання в Україні і, відповідно до неї мають право в’їжджати в нашу країну під час карантину.

Перед посадкою в літак в Італії всіх пасажирів оглянули італійські лікарі. Вони стверджують, що, на борт були допущені тільки здорові люди, без симптомів хвороби. Після прибуття до Києва пасажирів також обстежили українські медики. Під час польоту пасажирів супроводжували лікарі українського Центру медицини катастроф, що мали експрес-тести для діагностики на наявність коронавірусу, а також з використанням безконтактної технології термометри.

Всі евакуйовані підписали угоду про добровільне 14-денне перебування на домашньому карантину після повернення в Україну.

Відзначимо, що Італія за кількістю хворих і померлих від коронавірусу сьогодні знаходиться на 2 місці.

На першому Китай – 3199 померлих. А на третьому Іран, в цій країні від коронавируса померли 724 людини.

Згідно з офіційною статистикою за даними на вечір 15 березня в Італії заражених коронавірусом було зареєстровано 24747 людини. З них 1809 померли, 2335 змогли вилікуватися.