Ми вводимо карантин, закриваємо кордони, зупиняємо роботу громадськості, і в цей час найнебезпечніша ділянка на кордоні перетворюється у масове скупчення людей, пише телеграм канал Резидент.

Для всієї цій купи людей достатньо 2-3 хворих коронавірусом, і всі заходи, які були вжиті до цього, були даремними, вірус розійдеться по всій країні.

Про випадок Масового скупчення вчора писав і Дубінський. Він скинув фотографію із символічним підписом:

Київ. Карантин. Ярмарок за підтримки КМДА. І глави КМДА. Дебіл.

Українці приголомшені, адже поки деякі сумлінно виконують приписи карантину та покидають дім лише по необхідності, інші розважаються та гуляють, наражаючи на небезпеку не тільки себе але і цілу Україну.

В свою чергу, Офіс Президента повідомляє, що панікувати не варто, всі кого будуть евакуювати з інших країн пройдуть експрес-тести на коронавірус по прибуттю в Україну. Також розглядається варіант під час карантину забезпечити експрес-тестами на коронавірус всі КПП, які працюють. Всі, хто буде в’їжджати в Україну, будуть зобов’язані пройти цей тест.

До прикладу, вчора всі, хто прилетів з Італії, а це 120 евакуйованих українських громадян, які застрягли на кордоні, були перевірені, та підписали документи про самоізоляцію.

Канал Резидент зазначає, що джерело в ОП повідомило, що готується нарада в Офісі Президента щодо ситуації з поверненням на Батьківщину туристів, які застрягли закордоном. Прокуратура отримала припис жорстко реагувати на бездіяльність туроператорів, які кинули своїх клієнтів. На даний момент понад сорок тисяч українців перебували на відпочинку за межами України.

Найважча ситуація з чартерами, які повинні забрати відпочиваючих з Єгипту, але Офіс Президента тримає ситуацію під контролем.

Також, зі слів Резидента та Джерела в Офісі, на цьому тижні в Україні можуть ввести надзвичайний стан.

Якщо зараз регіональна влада масово почне вводити надзвичайний стан у себе в областях, (як це зробила Чернівецька область), то Зеленський введе по всій країні режим надзвичайного стану – це найгірший варіант.

Це питання на особистому контролі Президента.

До речі джерело доповнює, що зараз регіональні влади вирішили йти більш м’яким шляхом і просто закривають всі ресторани, кафе (заклади громадського харчування), розважальні заклади, спортивні та фітнес клуби, базари, ринки і т.д. – як от Львів чи Одеса.