Турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Туреччина за згодою сторін готова внести свій внесок у зниження напруженості між Україною та Росією, пише агентство «Анадолу». За словами Ердогана, це може бути посередництво чи будь-який інший формат.

“З відома сторін ми можемо зробити внесок у зниження напруженості між РФ і Україною, що може проявитися у вигляді посередництва або в будь-якому іншому форматі”, – наводить агентство слова Ердогана.

Крім того, за його словами Ердогана, Туреччина уважно стежить за подіями в Україні та поряд із її кордонами.

«Анкара виступає проти подальшої ескалації ситуації навколо України та на захист стабільності в регіоні. Ми готові зробити посильний внесок у формування каналів діалогу з метою зниження напруженості, що має місце в останні тижні між Києвом та Москвою. Туреччина, безумовно, готова негайно вжити заходів щодо підтримки миру в нашому регіоні», – заявив Ердоган

На заході висловлюють занепокоєння у зв’язку з пересуваннями російських військових біля кордону України та стверджують, що Москва концентрує значну кількість військових сил на кордоні.

Раніше агентство Associated Press (AP) із посиланням на джерело, що має дані американської розвідки, повідомило, що “російське вторгнення в Україну” може бути здійснене на початку 2022 року, до цього буде залучено до 175 тис. військовослужбовців РФ.

Нагадаємо, 4 грудня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вже заявляв, що може організувати переговори президентів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна, оскільки Анкара має гарні стосунки як з Києвом, так і з Москвою.