Станом на понеділок, 14 вересня, 195 гірників шахт Криворізького залізорудного комбінату продовжують акції протесту під землею.<

Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників, нардеп Михайло Волинець у Facebook

 “195 гірників шахт “Октябрська”, “Родіна”, “Тернівська”, “Гвардійська” 12 добу продовжують підземний протест. З місця повідомляють, що вночі на Октябрську приїжджала машина швидкої допомоги”, – пише Волинець.

Як відомо, 8 вересня стало відомо, що майже 400 шахтарів оголосили підземний протест і вимагають збільшення зарплат та покращення умов праці.

За словами Волинця, протестують 90 гірників шахти “Гвардійська”, 60 гірників шахти “Тернівська”, 214 гірників шахти “Батьківщина” та 29 гірників шахти “Жовтнева”.

Нардеп також додав, що готовність підтримати колег підземними та наземними мітингами висловлюють і з інших підприємств Кривого Рогу. Наразі вони оголосили “італійський страйк” (коли працівники присутні на робочих місцях і пунктуально виконують свої посадові інструкції, аж до безглуздих параграфів. Зазвичай такий протест викликає істотне падіння продуктивності праці.

За словами Волинця, шахта “Тернівська” стала о 7 ранку, адміністрація не пустила в шахту першу зміну. Працівники кажуть, що підтримають колег протестом на майдані біля адмінбудівлі КЗРК.

У свою чергу, телеграм канал “Резидент” повідомляє, що в Офісі Президента зараз обговорюють формат реакції Зеленського на протести шахтарів у Кривому Розі. Конфлікт викликаний через суперечку господарюючих фінансових груп, а точніше між олігархами Коломойським і Ахметовим.

Також відомо, що на шахтах Криворізького залізорудного комбінату, де 12-ту добу триває підземний страйк, адміністрація повідомила про кадрові чистки.

Є інформація, що зранку на підприємстві була оперативна нарада, в ході якої гендиректор КЗРК Сергій Новак повідомив про звільнення: директора з ремонту й техпідтримки Сергія Труханенка, гірського нормувальника на підземних роботах шахти «Тернівська» Ігоря Колобанова, радника гендиректора Олега Макарова. Вважатимемо це першою реакцією адміністрації на чисельні зауваження працівників, протестувальників щодо корупційних схем на КЗРК, щодо ліваків, через які втрачає гроші підприємство – працівники втрачають заробіток”, – повідомив Волинець.

Також він виклав відео, на якому шахтарі Криворізького залізорудного комбінату записали звернення до депутатів Європарламенту з проханням захистити їх громадянські, трудові права, захистити родини протестувальників від переслідування.