Міністр інформації Лівану Абдель Самад вибачилася перед ліванським народом, чиї очікування уряд не зміг задовольнити.

Міністр інформації Лівану Мана Абдель Самад стала першим топ-чиновником, який пішов у відставку після вибуху в порту Бейрута, який забрав життя понад 160 людей і зруйнував частину столиці держави.

Про це повідомляє The Guardian

«Після величезної катастрофи в Бейруті я оголошую про свою відставку з уряду», – заявила вона в неділю, вибачившись перед населенням Лівану.

Абдель Самад додала, що вона йде у відставку з поваги до загиблих, пораненим і зниклим безвісти після масового вибуху в Бейруті і “у відповідь на вимогу людей про зміни”.

Пост міністра Мана Абдель Самад зайняла лише в січні цього року.

Глава маронітської церкви Лівану закликав весь уряд піти у відставку через вибух і провести дострокові парламентські вибори. Церква також зажадала міжнародного розслідування інциденту в порту Бейрута.

Також, напередодні в Бейруті кілька тисяч людей вийшли на протест з вимогою відправити уряд у відставку і покарати винних за вибух аміачної селітри в порту. Як повідомляє Reuters, учасники протесту, які зібралися в центрі міста, почали кидати каміння в співробітників поліції. У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ і відкрили стрілянину гумовими кулями.

За даними AlJazeera, близько 700 протестуючих отримали поранення в результаті зіткнень з поліцією.

Потужний вибух в порту Бейрута стався ввечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджені або зруйновані багато будинків. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть мешканці столиці Кіпру Нікосії, яка знаходиться майже в 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу приблизно в три поверхи.