Ситуація в районі Бахмута навряд чи описується саме тими словосполученнями і термінами, якими офіційні спікери її характеризують.
Українські війська просуваються на флангах Бахмута, проте зараз немає підстав для того, щоб ворог був змушений відступати звідти.
Таку думку висловив координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець в інтерв’ю “РБК-Україна”.
Він зазначив, що ситуація в районі Бахмута навряд чи описується саме тими словосполученнями і термінами, якими офіційні спікери її характеризують: напівоточення, вогневий контроль над переміщенням сил та засобів противника тощо.
“Я не згоден з такими оцінками, якщо ми маємо на увазі саме те, що вживають зазвичай під цими термінами. Казати про якусь вогневу “пастку” чи вогневий “мішок” щодо цілого району оборони противника в Бахмуті – це явне перебільшення. Немає там ніякого напівоточення, третини оточення чи навіть чверть оточення”, — сказав Машовець.
За його словами, там відбувається боротьба за фланги, флангові райони.
“Зараз на південному лівому фланзі у противника відвалилася ліва “клешня”. Він зараз намагається купірувати наслідки ліквідації свого лівого флангу і одночасно намагається втримати правий – це те, що відоме, як соледарський виступ противника. Там зараз у нього положення не дуже добре, але він ще впевнено утримує цей район. Більше того, підтягнув туди певні резерви”, — описав ситуацію координатор “Інформаційного спротиву”.
Однак, на його думку, зараз немає підстав для того, щоб говорити про скорий відступ росіян. Навіть якщо ЗСУ повернуть Берхівку та Кліщіївку, це ще не стане приводом для відступу окупантів.
“Кліщіївки та Берхівки недостатньо. Але ось вихід передових підрозділів ЗСУ до рубежу Підгородне — Покровське, а також Весела Долина — Клинове, думаю, цьому таки сприятиме”, — резюмував він.
Противник прагне зберегти свої позиції поблизу Бахмута, тому постійно стягує туди резерви, повідомляє речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
“Ворог понад усе хоче зберегти свої позиції під Бахмутом і сам Бахмут. Тому він стягує туди постійно свої резерви, намагається іноді контратакувати, проте ми спостерігаємо за тенденціями, ми постійно вражаємо ворога вогнем, гасимо ці спроби контратакувати нас. За весь останній час у ворога успіху в контратаках не було”, – сказав Череватий в ефірі національного телемарафону в понеділок уранці.
Він зазначив, що на східному напрямку найактивнішими напрямками є бахмутський і лимано-куп’янський. Протягом доби відбулося понад 15 бойових зіткнень.
“У нашій операційній зоні було завдано понад 1150 артилерійських ударів різного типу з мінометів, ствольної артилерії та РСЗВ, відбулося 15 бойових зіткнень, під час яких 121 окупанта було знищено, 256 – поранено. Знищено чотири ворожі танки, дві самохідні установки, чотири бойові машини піхоти, два міномети, зокрема 240-мм самохідний міномет “Тюльпан”, два безпілотні апарати типу “Орлан-10” та два дрони-камікадзе “КУБ”, п’ять одиниць автомобільної ворожої техніки”, – повідомив Череватий.
Від кінця минулого тижня армія Російської Федерації активно наступає на Куп’янському напрямку Харківщини. Загалом окупанти основні зусилля зосереджують на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Тривають важкі бої.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
“Наразі противник здійснює пошук слабких місць в нашій обороні, активно веде штурмові дії в районах населених пунктів Масютівка, Новоселівське з метою витіснення наших підрозділів за бар’єрний рубіж річки Оскіл”, – йдеться у її повідомленні.
За словами представниці Міноборони, таким чином ворог ставить перед собою два завдання: повернути втрачені позиції, а також примусити Сили оборони перекинути туди резерви з інших напрямків.
“Наші війська в обороні, чинять потужний опір. Ситуація складна. Зараз тривають гарячі бої”, – наголосила Маляр.