На кордоні між Україною та Білоруссю стався інцидент, пов’язаний зі спробою засидів потрапити в Умань у період святкування Рош га-Шана. На тлі резонансної події офіційний Київ звернувся до Мінська.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

У заяві говориться, що група паломників намагалася потрапити на українську території попри введені заборони. Відомство закликало до дотримання законодавства.

“Згідно з положеннями пункту 10-1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″, на час дії карантину в період з 00 годин 00 хвилин 28 серпня 2020 року до 00 годин 00 хвилин 28 вересня 2020 року забороняється в’їзд на територію України іноземцям та особам без громадянства, крім низки виключень, які зазначені нижче”, — нагадали в МЗС.

Дипломати звернули увагу на неможливість пропуску через український кордон осіб, які не належать до виключень з правил.

“З метою запобігання незаконному проникненню в Україну груп іноземців, МЗС України звернулось до Білоруської сторони з клопотанням не здійснювати оформлення на виїзд в Україну осіб, які не підпадають під категорію виключень”, — підкреслили в міністерстві.

Також дипломати звернулися до тих, хто подорожує, та просить їх не ускладнювати ситуацію.