Колишній президент Зімбабве Роберт Мугабе помер у віці 95 років. Про це повідомляє Бі-бі-сі та угандійский телеканал NBS.

Міністр освіти Зімбабве Фадраі Махере в своєму Twitter написала: «Спочивай з миром, Роберт Мугабе». У розмові з Бі-бі-сі сім’я екс-лідера країни уточнила, що він помер після хвороби.

Чинний президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва назвав Мугабе «іконою звільнення, панафріканцем, який присвятив своє життя звільненню і розширенню прав і можливостей свого народу».

Роберт Мугабе керував африканською країною з 1980 року і пішов у відставку в кінці листопада 2017 року, обґрунтувавши своє рішення «забезпеченням плавної передачі влади» в країні.

За день до його відставки парламент запустив процедуру імпічменту, щоб усунути його, оскільки він відмовлявся знімати з себе повноваження добровільно. Це все сталося на тлі політичної кризи в країні, спровокованої чистками Мугабе в правлячої партії «Зімбабвійський африканський національний союз – Патріотичний фронт». Відсторонення Мугабе від влади супроводжувалося військовим переворотом. Новим президентом Зімбабве в 2017 році став Еммерсон Мнангагва, який до цього обіймав посаду віце-президента.

Мугабе за час свого правління отримав репутацію диктатора: він вилучав землі у білих фермерів, при ньому гнобили опонентів влади, вибори, за словами міжнародних спостерігачів, проходили з махінаціями.

В кінці минулого року Мугабе перестав ходити через поганий стан здоров’я, він проходив курс лікування в Сінгапурі, де провів кілька місяців.