Адвокат Порошенка Ілля Новіков (до речі громадянин РФ) підтвердив, що Порошенко купував вугілля у російських бойовиків на Донбасі — молодець, хороший адвокат, тільки не Порошенка, а Українського Народу. Про це написав на своїй сторінці у фейсбук блогер Євгеній Прокопишин. Далі його слова в оригіналі.

НОВІКОВ: – «Для початку треба розуміти, що слідство починали з великим ентузіазмом, відштовхуючись від слів із “плівок Медведчука” про перевезення грошей у ДНР. На той момент у них явно була ідея, що раз Медведчук говорить телефоном, що хтось кудись віз гроші, то ці гроші вони вкрали вдвох з Порошенка і поділили. Дуже швидко, ще цього літа, з’ясувалося, що йшлося про легальну і єдино на той момент можливу схему поставки вугілля з держшахт з окупованих територій, оскільки вугілля постачалося за мінімальною ціною і йшло прямо на станції. І що Порошенко там взагалі ні в якому вигляді немає, оскільки все це компетенція Кабміну»

Ще з цієї заяви я би виділив те, що Порошенко фактично здав Уряд Яценюка, і тепер може уже Яценюк починати давати свідчення проти Порошенка, раз той почав перекидати все на нього.

Ще з цікавого, що він сьогодні наговорив:

«Ви пам’ятаєте ситуацію минулої п’ятниці, коли якісь люди, які охороні п’ятого Президента сказали, що вони блогери, спробували вручити йому повістку. Повістка була написана криво, вона не мала законної сили»

«Я собі цю історію називаю олів’є-гейт. Це – скандал. Це справді державний переворот. Коли говорили про державний переворот 1 грудня, то був фейк, але державний переворот 20 грудня – це реальність».

Коротко про суть справи.

В 2014-15 роках через війну утворився дефіцит е/е, так як в основному вугілля йшло з ОРДЛО (ТОТ). Тоді влада вирішила купувати його в ПАР, але, як тільки прийшла 1-ша партія, контракт відразу ж зірвали – зробили це Демчишин (Міненерго) і Гонтарева (НБУ), які звісно ж виконали наказ Порошенка, який просто будував нову схему: Медведчук домовлявся з РФ і її бойовиками, що вугілля піде з ОРДЛО в Україну, гроші буде кешем возить Грицак (СБУ), а Україна ще й дасть е/е в окуповану АРК, де посередником буде приближена до Порошенка і Медведчука фірма (цю схему зірвали журналісти виклавши вчасно розслідування, і Порошенко був змушений від неї відмовитись).

Все це зафіксовано на «плівках Медведчука», які він підтвердив, а також є свідки (працівники Міненерго і НБУ), які співпрацюють зі слідством. Тобто, Порошенка звинувачують і у фінансуванні тероризму, і в державній зраді. Це, до речі, одна з причин, чому він переписав «Рошен» на сина, а канали на своїх депутатів-другів, тому що тепер є і підстави для санкцій РНБО проти Порошенка.

Тобто, Порошенко мав змогу купувати вугілля не в РФ і не в «Д/ЛНР», а в ПАР та США (і не тільки), але свідомо відмовився це робити, тому що домовився так з РФ.

ВАЖЛИВО — у Порошенка і Медведчука все це ПІДТВЕРДЖУЮТЬ, але з одним уточненням: типу вони просто не мали іншого вибору, а питання стояло так, що або купувати вугілля у РФ та її бойовиків, або відключати світло, тому вирішили купувати, щоб вберегти українців від темряви. Абсурдна позиція захисту насправді, тому легко розбивається про один факт — гроші возила СБУ в мішках таємно, а це не схоже на «законну справу в інтересах українців», це, як мінімум – корупція, а як максимум – торгівля з бойовиками та державна зрада.

І от тепер цікаво, чи ризикне Порошенко повернутись в Україну, знаючи, що негайно піде в Суд на обрання запобіжного заходу і, швидше за все, також сяде під домашній арешт мінімум на пів року (його канали уже можуть сміливо там студію облаштовувати). Поки писав, адвокати заявили, що Порошенко в цьому році точно в Україну не повернеться, бо типу «полетів відпочивати з родиною на новорічні свята». Тобто, швидше за все, Порошенко втік мінімум на місяць, а далі будуть дивитись по ситуації.

Додамо, що і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль впевнений, що справа про підозру про державну зраду п’ятого президента України Петра Порошенка відбувається у межах чинного законодавства.

Про це Шмигаль заявив в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV у понеділок, ввечері 20 грудня.

“Це робота правоохоронних органів. Зачекаймо на результати. Я впевнений, що правоохоронні органи абсолютно законно виконують свою роботу”, – поділився він.

Політик висловив упевненість, що весь процес відбувся у межах законодавства України.

Нагадаємо, вдень 20 грудня правоохоронці повідомили Петру Порошенку про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

Справа стосується злочинної схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та сприянні терористичним організаціям “ЛНР” та “ДНР” групою громадян України на загальну суму близько 1,5 млрд грн.