Скандальний екс-начальник Житомирського обласного управління лісового господарства Андрій Курінський бореться за відновлення на посаді через суди.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив блогер та журналіст Денис Казанський. Далі передаємо його слова в оригіналі.

У 2019 році новообраний президент Володимир Зеленський приїхав у Житомирську область, де провів відкриту нараду з керівництвом регіону. Однією з головних тем наради став незаконний видобуток бурштину.

Тоді Зеленський влаштував чиновникам справжю прочуханку. Зокрема, змусив керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського, якого називали одним з головних «кришувальників» незаконного видобутку, написати заяву про звільнення за власним бажанням. Цей епізод зафіксований на відео.

Курінський займав свій пост з 2014 року. Тобто, в самий розпал бурштинової лихоманки. У ті часи ліси в Житомирській області знищувалися копачами в промислових масштабах. Особливо постраждав Олевський район, де було практично повністю знищено урочище «Корабель». Я сам неодноразово там бував і робив звідти репортажі. Звичайно ж, без відома керівника обласного лісгоспу такі масштабні злочини відбуватися просто не могли.

Курінський дійсно написав заяву після наради. І звільнився за власним бажанням. Та потім, як це зазвичай буває, занудьгував за корупційними надприбутками, і став вирішувати через суди відновлення на посаді.

І що б ви думали? Вже 30 квітня 2020 наш улюблений Окружний адміністративний суд Києва відновив Курінського на посаді, та ще й зобов’язав державу виплатити йому 107 тисяч гривень.

У вересні 2020 Апеляційний суд це ганебне рішення скасував. Але Курінський не заспокоївся, і звернувся вже до Верховного суду. Там за моїми даними йому вже вдалося домовитися про позитивне для себе рішення. Засідання відбудеться завтра, 10 березня.

Можна скільки завгодно казати про боротьбу з корупцією та позитивні зміни. Але поки в країні працюють такі суди, які кидають людей за грати просто на замовлення злочинців з оточення Януковича та відновлюють на посаді корупціонерів, ні про які реформи та інвестиції не може бути й мови.