«Події в Луцьку – свідчення відсутності профілактики тероризму», – переконаний Смешко
Захоплення терористом заручників у Луцьку – це симптом недієздатності інтегральної системи, що відповідає за профілактику таких інцидентів. Тому треба негайно робити висновки й перевіряти, як планується та координується робота всіх спеціальних служб в цьому напрямку. Інакше подібні випадки будуть повторюватись.
Про це повідомив колишній керівник воєнної розвідки, перший заступник Секретаря РНБО, ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко.
«Держава є цілком відповідальною за ту ситуацію, в якій опинились громадяни, захоплені в заручники терористом у м. Луцьк. Нагадаю, що це співпало у часі з вибухами у Києві та низкою замінувань в різних містах України. Така дестабілізація є дуже загрозливою для національної безпеки в цілому», – наголосив Ігор Смешко.
За його словами, система профілактики тероризму в Україні не спрацювала.
«При СБУ діє Антитерористичний центр, створений спеціальний підрозділ «Альфа» для того, аби держава була готова відповісти на подібні виклики, інспіровані як зсередини країни, так і ззовні, а також вести відповідну профілактичну роботу.
Але події в Луцьку свідчать про те, що інтегральна система, на жаль, не спрацьовує. Особа, що скоїла злочин, ще на стадії її перебування в місцях позбавлення волі повинна була потрапити в поле зору компетентних органів та до бази даних Служби безпеки України.
Ми бачимо, що у нас цілком відсутня профілактика і тому ми завжди будемо йти позаду і лише реагуватимемо на події, які відбулися», – заявив Смешко.
Він підкреслив, що РНБО має якнайшвидше зробити висновки з ситуації.
«Треба відразу робити висновки. І це завдання для РНБО. Перевірити як планується та координується робота всіх спеціальних служб в напрямку моніторингу та профілактики подібних терористичних актів. Інакше такі інциденти будуть повторюватись знову і знову», – переконаний Смешко.
Наразі відомо, що керівництво Нацполіції ухвалило рішення про посилення заходів із забезпечення публічної безпеки та порядку на території Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.
Заходи здійснюються з метою своєчасного реагування на криміногенну ситуацію, недопущення дестабілізації оперативної обстановки, а також для виконання завдань із запобігання терористичним проявам.
Правоохоронці патрулюють вулиці населених пунктів, територію автостанцій і залізничних вокзалів. Окрім того, на в’їздах та виїздах з обласних центрів виставлено мобільні пости.
Поліцейські закликають громадян із порозумінням ставитися до вказаних превентивних заходів.