Міхеіл Саакашвілі, голова Виконавчого комітету реформ несподівано поділився зі своїми прихильниками філософськими роздумами про життя і про майбутнє. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Подаємо в оригіналі:

Кілька днів тому важлива в моєму житті людина запитала мене, чи знаю я точно свій шлях, чи не кидаюся з крайності в крайність, чи не керуюся емоціями та особистими амбіціями, жадобою реваншу та інстинктами загарбника, чи не засмокче мене ця трясовина, і взагалі куди я рухаюся і які у мене плани. Я хочу відповісти цій людині і сказати всім іншим:

Мене часто запитують, що ми робимо і чого збираємося досягти. Річ у тім, що я все життя був орієнтований на результат. Я не політичний оглядач і не говоряща голова. Скрізь де б я не працював, я працював на результат, на те, щоб змінювати життя людей, змінювати життя навколо себе і змінювати життя країни або країн. Багато в чому в житті я досяг успіху, але цей пост не про минуле, а про майбутнє.

Я прийняв пропозицію президента Зеленського стати главою Нацради реформ, бо я хочу допомогти йому і допомогти Україні. Тому у нас абсолютно конкретні плани і для тих, хто запитує, чому немає реформ відповідаю.

Ми не є виконавчим органом, але ми є генератором ідей. Ми зібрали дуже хороших людей, і ми будемо рухатися вперед. На цьому тижні я закінчую концепцію щодо судової реформи. Свої пропозиції я буду представляти Президенту і Національній раді реформ, а також громадськості для широкого обговорення. Ми підготували Кодекс надрокористування, щоб покінчити з корупцією в цій галузі. Ми постійно працюємо з бізнесом, будемо продовжувати проштовхувати податок на виведений капітал, попри шалений опір. Ми працюємо над конкретними випадками утисків бізнесу, щоб перешкоджати лобіюванню корупційних інтересів. Ми пропонуємо вичерпну реформу ДАБІ, яка взагалі виключить корупцію в будівельній галузі і створить систему ще більш кращу, ніж я свого часу створив в Грузії. На прохання президента ми підготували вичерпну програму митних реформ. І не тільки програму, ми готові взятися за це і безпосередньо здійснити цю митну реформу, назавжди покінчивши з корупцією і приниженням громадян, які з нею контактують. У багатьох питаннях у нас є конструктивна співпраця з урядом, але, звичайно, результати дуже далекі від того, що ми б хотіли побачити. Ось те, що ми робимо.

В цілому ви повинні знати — у мене великі плани і по Україні, і по Грузії. Я за велику трансформацію. Я не вірю в півкроки і не вірю в процес, я вірю тільки в результати процесу.

Цієї осені я готуюся до вирішального ривка в Грузії. Ми закінчимо приниження моєї Батьківщини Грузії і знищення мого народу ставлеником Росії, олігархом Іванішвілі, і повернемо грузинську державність на швидкі рейки розвитку, навіть якщо мені особисто доведеться заплатити за це найвищу ціну. Так, я борюся і в Україні, і в Грузії. Так, я не претендую на високі посади в жодній країні, але я точно знаю, що я є регіональним лідером і для багатьох пов’язаний з надією на поліпшення і реформи, і цих людей я не підведу щоб не сталося і чого б мені це не вартувало.

Які б не були труднощі, я ніколи-ніколи-ніколи не здаюся і не опускаю рук ані в суспільно-політичному, ані в особистому житті. І так, переді мною багато перепон і багато розчарувань. Так, все не так, як хотілося б, але одночасно я точно знаю, що на всіх фронтах нас чекають великі справи і великі успіхи на благо наших країн і на благо людей, які для мене дуже-дуже важливі, для яких я живу і збираюся жити все життя. Все, що я буду робити я буду робити з любов’ю, заради любові і заради речей, які набагато вище нас — наших країн та їх приголомшливих громадян.

Я впевнений, що не тільки я народжений для перемог, а й Україна, й Грузія народжені для перемог! Мої соратники і близькі мені люди народжені для перемоги! Це і є мій шлях. Приєднуйтесь.