Заступнику керівника так званої “Міграційної служби МВС “ДНР” заочно повідомили про підозру.

“За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури заступнику керівника так званої «Міграційної служби МВС ДНР» заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 КК України)”, – сказано в повідомленні преслужба Донецької обласної прокуратури

Йому інкримінують примусову паспортизацію людей.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року посадовець псевдоміністерства реалізовував політику окупаційної адміністрації РФ у Донецькій області щодо масової паспортизації осіб «паспортами гражданина ДНР». Зокрема, отримувати вказаний документ вимушені особи, які працюють у гуманітарній, медичній та соціальних сферах, а також пенсіонери. У разі відмови, їм загрожує звільнення з роботи та позбавлення можливості оформлення пенсійних виплат”, – повідомили в прокуратурі.

За даними правозахисних організацій на тимчасово окупованій території Донеччини вже видано майже 700 тис таких паспортів. Хоча ще місяць тому мовилося про 600 тисяч.

Нагадаємо, 17 червня 2020 року набув чинності закон, який спростив отримання громадянства для українців і білорусів. Путін підписав його 19 березня. У травні 2019 року Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського паспорта для українців з окупованого Криму та Донбасу.

Відзначимо, що світова спільнота, як і Україна, не визнає паспорти Росії, які отримують жителі окупованих територій України.